Na minutku

Zažijte Freš Manéž

Festivalu mladého cirkusu Freš Manéž Legato, Magazín KULT* Brno
Festival
Pozvánka na festival mladého cirkusu Freš Manéž

Osmý ročník festivalu mladého cirkusu Freš Manéž se koná od 9. do 12. června 2022 v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích. Návštěvníky čekají čtyři dny společných tréninků mladých artistů, her, cirkusových, hudebních a divadelních workshopů a představení. Artisté se budou pohybovat doslova na zemi i ve vzduchu.

Cílem v České republice ojedinělé platformy pro setkávání a trénink mladých cirkusáků je sdílení a předávání cirkusových zkušeností prostřednictvím společných aktivit a vystoupení i pro veřejnost. Celkem se očekává až šedesát cirkusových nadšenců, trenérů a pedagogů nejen z České republiky a Slovenska, ale i z Německa a Estonska.

Festival s mezinárodní účastí začne ve čtvrtek v 17:00 pouličním happeningem, zakončeným představením estonského cirkusu Folie, kdy se diváci mohou těšit také na dvě profesionální vystoupení v podání mladých absolventů zahraničních cirkusových škol. Freš Manéž vyvrcholí v sobotu v podvečer netradiční společnou site specific podívanou v přilehlých exteriérech.