Na minutku

Téměř rok po festivalové premiéře vstupuje do českých kin Aftersun

Aftersun, Charlotte Wells, film, magazín KULT* Brno
Film

Snímek Aftersun debutující režisérky Charlotte Wells se v loňském roce úspěšně představil na filmových festivalech po celém světě, včetně Karlových Varů. Sklidil pozitivní ohlasy diváků i filmové kritiky a nyní bude k vidění i na plátnech kin. 

 

Intimní, melancholický snímek zachycuje zdánlivě běžnou scénu. Rozvedený otec Calum (Paul Mescal) se rozhodne vzít svou dospívající dceru Sophii (Francesca Corio) na dovolenou do Turecka. Film připomínající občas běžná domácí videa z dovolené sleduje sympatickou dvojici při typických radovánkách. Koupou se v bazénu, mlsají zmrzlinu, nebo si dají tureckou bahenní lázeň. 

Na pozadí těchto zdánlivě banálních scén se ale odehrává hlubší příběh, vzpomínky na dětství a dospívání a na vše, co se váže k přechodu mezi jedním a druhým. Sophia přestává být dítětem a pomalu se stává svou vlastní osobou. K porozumění světu dospělých má ale ještě daleko. Nevyřčené otázky a náznaky pomalu budují film k velkému finále, které je vystaveno s citem, ale to mu neubírá na síle. 

Pokud vás snímek Aftersun zaujal, můžete jej vidět v kinech od 18.5.2023.

<>