Článek

Soumrak bohů v energickém pojetí skupiny Deloraine

Ragnarök, Deloraine, pohanský pop, neofolk, norsko, novinka, Ragnarok, skupina, brno, Lughnasad, magazín KULT* Brno
Hudba
Skupina Deloraine

Deloraine je šestičlenná brněnská skupina, která svým laděním patří mezi fantasy a pohanskou akustickou hudbu. Před pár dny (28. 3. 2022) se v jejich umělecké dílně zrodil nový videoklip s názvem Ragnarok. Protože o týden dřív vypustili do světa solidně nabušený teaser, bylo více než jasné, že bude nač se těšit.

V severské mytologii je Ragnarök sérií předpovězených událostí vrcholících velkou bitvou, která povede ke smrti řady bohů a jotunů, k přírodním katastrofám a k ponoření existence do světa vody. A protože Ragnarök patří mezi norské legendy, vznikl nápad vydat se natáčet právě tam.

Díky mistrně pojaté práci kamery a dronu, střihu a tónu obrazu videoklip dosahuje hloubky a opravdovosti. Vyvážený zpěv a hudební doprovod, energičnost a emotivnost působí od prvních tónů velmi sugestivně. Pečlivě ušité a stylizované kostýmy berou dech a o to více vystihují atmosféru.

Videoklip je opatřen anglickými, francouzskými, španělskými a ruskými titulky, což zatím zdaleka nebývá pravidlem a rozhodně se jedná o krok správným směrem. Výsledek dosahuje zahraničních kvalit a věrní fanoušci (a nejen oni) si jej okamžitě zamilovali. Platí to i pro závěrečné poděkování v runově laděném písmu.

Také čtěte
Deloraine je česká fantasy folková hudební skupina z Brna. Ve svých textech se zabývá jak tematikou...

Pozoruhodná je rovněž délka klipu. Nejedná se o žádnou klasickou „tříminutovku“, posluchač dostává nadstandard v podobě více než šesti minut skvěle stráveného času. Na vysokou kvalitu videoklipů už jsme si u Deloraine zvykli, ale Ragnarok jejich dosavadní laťku ještě mnohonásobně překonal.

Mohlo by vás zajímat

Článek
Volný čas
Říjen nabízí pestrou škálu výstav, které potěší kreativní umělecké...
Top
Článek
Film
Říjen v tomto směru slibuje skutečně mnohé a vybrat pět...
Recenze
Divadlo
Devět křížů znají motoristé coby odpočívadlo blízko Brna nedaleko...
Recenze
Knihy
Srdcervoucí sblížení jedné paličaté ženy s tlupou goril nabádá k...