Cizinka pokračuje ve svém spletitém životě v Americe

Velmi očekávaná šestá série seriálu Cizinka se dočkala své premiéry

Šestá řada oblíbeného seriálu Cizinka Magazín KULT* Brno
Seriál
Série Cizinka - seriálová předloha dle knižního bestselleru pokračuje v šesté sezóně

Stanice Starz je už osm let známá především díky historickému hitu Cizinka. Ta se na začátku letošního března dočkala již šesté série. Jak dlouho bude diváky tento romantický skvost ještě bavit?

Americká spisovatelka Diana Gabaldon se proslavila hlavně svou knižní sérií Cizinka, jejíž první díl vyšel roku 1991. Sérii se věnuje doposud, přičemž ta se roku 2014 dočkala seriálového zpracování. Produkuje jej stanice Starz a na začátku března odstartovala jeho šestá řada. Cizinka je mezi seriály svým způsobem unikátem, protože kombinuje historické drama s prvky romantiky a fantasy. Je prakticky splněným snem všech mužů a žen, kteří zbožňují intenzivní romantiku i kvalitní výpravné dílo. Přesně takové diváky si seriál našel – a dnes už je jasné, že jich není málo. Seriál má přitom prostou zápletku. Hlavní hrdinkou tu je Claire Beauchamp (později Claire Fraser), zdravotní sestra z 20. století, která se ve Skotsku dotkne záhadných menhirů. Následně se z nevysvětlitelných důvodů ocitne v minulosti, konkrétně v 18. století. V tu chvíli započne její boj o přežití, protože někdo jako ona tu naráží na nebezpečí na každém rohu.

Claiřina výprava je opravdu bohatá. Nejenže nalezne lásku svého života, ale zároveň zjistí, že byla k životu v minulosti předurčena. Spoustu času stráví ve Skotsku, ale zamíří i do Francie či Ameriky. Právě v Americe se odehrává příběh šesté série, který přímo navazuje na události z konce té předchozí. I přesto, že v Cizince mělo a vždycky bude mít nejlepší atmosféru Skotsko, změna prostředí seriálu rozhodně prospěla. Příběh se za mořem odehrává už od čtvrté řady, přičemž na rodinu Fraserových tu čekají velmi nebezpečné výzvy. Claire si je totiž moc dobře vědoma toho, co Ameriku čeká mezi lety 1775 až 1783, a tak na to svou rodinu připraví.

Příběh sice do tohoto bodu zatím nedorazil, ale už nyní je rodina ve velkém nebezpečí. Hrdinčin manžel Jamie je pod neustálým tlakem ze strany anglických vojáků, zatímco Claire zjišťuje, že to jakožto žena nemá v této době lehké ani s rodinou po boku. Celá jejich osada navíc čelí jedné pohromě za druhou, kvůli čemuž nad její budoucností visí otazník. Čtenáři románů mají výhodu, protože knižní série je dějově mnohem dále. Věrohodnost každopádně zůstává zachována. Nelze říct, že se seriál drží své předlohy jako klíště, nicméně v  porovnání s  jinými projekty jde o opravdu zdařilé zpracování. Tímto bude seriálová Cizinka vždy výjimečná. V našich končinách si ji můžete pustit na Netflixu. Avšak vzhledem k  tomu, že Cizinka nepochází z jeho dílny, jednotlivé díly se zde oproti Starz objevují se zpožděním. Řeč je ovšem pouze o několikadenní prodlevě.

Také čtěte
La grace josef dvorský romana bezděková piráti z karibiku loď kadet plavba. Magazín KULT* Brno
Rozhovor s kapitánem Josefem Dvorským a quartermaster Romanou Bezděkovou o La Grace –⁠ replice historické plachetnice z druhé poloviny 18. století.

Novinky ze seriálového světa

Přesně na Mezinárodní den žen dorazila do České republiky streamovací služba HBO Max. Ta 8. března nahradila dosavadní HBO GO, přičemž její pořízení skýtá spoustu výhod. Předně se sluší zmínit bohatší obsah i kvalitnější obraz. Nejdůležitější je však pořizovací cena. V průběhu března si uživatelé mohli pořídit HBO Max za pouhých 132 korun měsíčně. Šlo o tzv. propagační cenu, což znamená, že stejnou měsíční částku budou platit až do doby, kdy své předplatné zruší (cena tak může vydržet „napořád“). Nové předplatitele stojí HBO Max 199 korun měsíčně. HBO Max však není tou jedinou streamovací službou, která se může pochlubit zajímavým obsahem. Například Netflix vypustil na konci února první řadu novinky Vikingové: Valhalla, která se dějově odehrává cca sto let po událostech původních Vikingů. Hlavních rolí se tu ujalo trio mladých herců: Sam Corlett, Frida Gustavsson a Leo Suter.

Konec března přinesl dvě další velké novinky. Na zahraniční streamovací službě Paramount+ měl premiéru seriál Halo, založený na stejnojmenné herní sérii. A Disney+, u nás stále nedostupná, vypustila další seriál z  komiksového světa MCU. Jmenuje se Moon Knight a zaměřuje se na stejnojmenného hrdinu, který trpí disociativní poruchou identity. Hlavních rolí se tu ujaly hvězdy Oscar Isaac a Ethan Hawke.

Šestá řada oblíbeného seriálu Cizinka Magazín KULT* Brno
Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Lze oživit tak primitivní hru, jako jsou piškvorky? Jistě. Pokud do ní...
Recenze
Knihy
Literární série Zaklínač Andrzeje Sapkowského byla několik desítek let...
Top
Recenze
Film
Historické drama Jeanne du Barry – Králova milenka představuje...
Recenze
Knihy
Ondřej Veselý je organizátorem dobročinné sbírky s názvem Vánoční...