Na minutku

Zimní tripy pro milovníky historie, kultury i undergroundu v Brně

Nová radnice, Brněnské podzemí, kryt Denis, Valentýn, Muzikanti na tripu. Magazín KULT* Brno
Volný čas
Už víte, kam vyrazit v Brně netradičně oslavit Valentýna?

Zváni jste zvlášť na úterý 14. února, a to nahoru i dolů. Výstup na věž Staré radnice i sestup do podzemí pod Zelňákem bude tentokrát ozvláštněn. Dostanete zde kytičku, skleničku, něco sladkého od Buchty B a setkáte se s Muzikanty na tripu. Předprodej již běží.

Stará radnice v Brně je legendární místo, nejstarší dochovaná občanská stavba v Brně. Abyste poznali, jaké příběhy skrývá, máte možnost se to dozvědět v neděli 29. ledna na komentované prohlídce. Nebo máte radši stísněnou atmosféru podzemí? TIC BRNO nově zpřístupnil téměř kilometr chodeb ražených ve skále pod Petrovem v krytu DENIS. Termíny prohlídek jsou vypisovány průběžně a najdete je na webu brněnského podzemí.

Italský režisér žijící v Brně, Emanuele Ruggiero, uvede 31. ledna v Kině Art film o slavné historii i ambiciózní budoucnosti Moravského Manchesteru. V Artu pro vás také bude 12. února připraven i druhý, tentokrát Valentýnský jarmark. Ať už půjdete na rande nebo jen na procházku.

Zapomenuto nebude ani na milovníky umění. V Galerii TIC i v Kině CIT na Radnické 4 je od 17. ledna do 25. února 2023 k vidění instalace s názvem Něžná krása jabloní od Petra Dočkala, jenž vystupuje pod pseudonymem Markéta Wagnerová.

<>