Článek

Vrána k vráně sedá

Editorial o volby do do Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky, Vrána k vráně sedá. Magazín KULT* Brno
Ostatní
Vrána k vráně sedá, vepř k vepři lehá

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se budou konat 8.–9. října 2021. Taky se ptáte, kdo letos zvítězí? Kam se naše země bude ubírat? Co se v naší vlasti změní?

Přestože je magazín KULT apolitický a podobné události nereflektuje, tentokrát si dovolím malé zamyšlení. Stejně jako vy byste rádi věděli odpovědi na v úvodu zmíněné otázky, rád bych je znal i já. Mám ale obavu, že se nic zásadního nezmění, že všechny předvolební sliby jsou jen vějičkou k získání volebního hlasu, k získání lepšího postavení, k získání moci, k získání místa u koryta.

Osobně to všem politikům přeji, je-li je to jejich životní směr a cíl. Osud se neptá a boží cesty jsou nevyzpytatelné. Jediná věc, která mě velmi mrzí, je, že nikdo nebojuje za naši kulturu. Jsou ožehavější volební témata, jako migrace, státní rozpočet, zelená energie, klimatické změny, která voliče oslovují mnohem víc než fádní, zbytná kultura. Ta se opět stává tichou, skromnou Popelkou, kterou nikdo nebere vážně. Stále ale věřím, že to s kulturou dopadne podobně jako s Popelkou v pohádce, že se na ni usměje štěstí a ocitne se na výsluní.

Těším se na dobu, kdy budu moci volit uvědomělou stranu, která ve svém programu bude myslet i na kulturu, na její společenskou prospěšnost, kdy stranám nepůjde jen o politickou moc a místa u „koryta“. Takové straně rád dám svůj hlas. Zatím nevím, která to bude.

Vrána k vráně sedá, vepř k vepři lehá.

Přeji vám při nadcházejících volbách šťastnou ruku.

(Editorial zveřejněn v magazínu KULT 10/2021)

<>

Mohlo by vás zajímat

Článek
Historie
Historie svíček se váže k problematice svícení od počátků lidstva...
Článek
Historie
Přestože John Fitzgerald Kennedy úřad prezidenta Spojených států...
Článek
Zdraví
O pojmu mindfulness, pod nímž si mnoho z nás nejspíš představí zejména...
Článek
Skvěle strávený čas s divadlem je nejlepší dárek. Dejte svým blízkým...