Na minutku

Velký sál kina Scala končí. Společnost Aeropolis proto pokračuje v omezeném provozu

Kino Scala, Univerzitní kino Scala, Masarykova univerzita, Aeropolis. Magazín KULT* Brno
Film
Univerzitní kino Scala se s jediným klasickým kinem s dostatečnou kapacitou v městské části Brno-střed, stalo středobodem filmového brněnského světa

Velký sál kina Scala byl na základě vyjádření statiků uzavřen k 30. červnu 2023 a bez zásadních stavebních oprav ho není možné znovu otevřít. Činnost Univerzitního kina Scala v podobě, jak ji diváci znali od roku 2013, tedy končí.

Univerzitní kino Scala byl přitom fenomén, který zásadním způsobem ovlivnil brněnskou kulturu. Unikátní spojení univerzitního i veřejného programu se ukázalo v průběhu let jako vysoce funkční projekt, jež naplnil exkluzivní prostory v centru města bohatým kulturním, ale i vzdělávacím programem.

Od města jsme zatím nedostali prostřednictvím našeho partnera – Masarykovy univerzity – žádnou nabídku náhradních prostor. Podstatné ale je, že jsem přesvědčen, že jediné správné řešení do budoucnosti je vnitroblok se sály opravit a vrátit do něj jak divadlo, tak kino,“ uvedl ředitel kina Scala Radek Pernica. Společnost Aeropolis, proto nezávisle na městě a než se vyjasní situace kolem Scaly, hledá náhradní prostory, kde by mohla činnost kina pokračovat.

 

V parku na Moravském náměstí bude v září instalována výstava k 10 letům znovuotevření kina, která byla připravována k tomuto výročí.

Kina

Moravské náměstí 127/3, Brno

Další představení v místě

Film
Univerzitní kino Scala

Café Bar Scala

Film
Univerzitní kino Scala

Café Bar Scala

Top
Film
Univerzitní kino Scala

Café Bar Scala

Top
Film
Univerzitní kino Scala

Café Bar Scala