Zábava

Utržené sluchátko aneb Cesta na Měsíc

Během bláznivého dobrodružství se dozvíte, že cestovat vesmírem pomocí vysavače nebylo nikdy snazší, že není radno odšpuntovat Měsíc, a že užitečné mohou být i černé díry. Rozpustilá taškařice s písničkami, ve které nic není nemožné, naplní děti úžasem a radostí a na tvářích dospělých vykouzlí pobavený úsměv.

Konání akce
Více informací
Vstupenky
150-180 Kč
Představení Utržené sluchátko aneb Cesta na Měsíc, Hvězdárna Brno. Magazín KULT* Brno

Slyšeli jste někdy o želvuškách? Tak právě o těchto roztomilých tvorečcích vypráví dobrodružná pohádka pro nejmladší kosmoplavce.

Želvušky jsou podivuhodná stvoření. I když je stěží uvidíte na vlastní oči – i ty největší totiž mají velikost makového zrnka – jsou téměř nesmrtelné. Podobně jako hrdinové z komiksových dobrodružství přežijí horko vařící vody i chlad vesmíru. Nevadí jim radioaktivní ani ultrafialové záření, snesou nejrůznější jedovaté plyny a vydrží tlak odpovídající tlaku dvě stě kilometrů pod zemským povrchem! A když je nejhůř a chybí potrava, želvuška se jednoduše uspí, aby se probudila klidně i po několika desetiletích v lepších časech. Přitom jsou tihle šestinozí tvorečkové roztomilí jako plyšoví medvídci.

Co by se stalo, kdyby se s pomocí kouzelného sluchátka zvětšili tak, abychom se na ně nemuseli koukat mikroskopem, nýbrž – nejlépe dětskýma – očima? Tak právě to zjistíte v našem digitáriu! Díky hercům, loutkám, kouzelnému sluchátku i důmyslné projekci se tato houževnatá stvoření vydají z Kraví hory až k planetě Saturn, aby se po cestě setkala s nemotorným, ale dobrosrdečným Yettim, zápasila s ufouny Zlouny a nakonec neohroženě prozkoumala pozemský Měsíc.

Dále doporučujeme

Zábava
Divadlo Bolka Polívky
Zábava
VIDA! science centrum
Zábava
Hvězdárna a planetárium Brno
Zábava
Hvězdárna a planetárium Brno

Mohlo by vás zajímat

Článek
Umění
S příchodem nové sezóny uvítala Moravská galerie v Jurkovičově vile...
Recenze
Zábava
Marvel United je hra spojující tahy figurkami, plnění úkolů, boje s...
Top
Recenze
Knihy
Tahle kniha primárně osloví spíše starší čtenáře/badatele, kteří na...
Top
Rozhovor
Umění
Jan Šibík začal fotografovat reportáže v roce 1987 pro Mladý svět...