Na minutku

Univerzitní kino Scala a Divadlo Bolka Polívky přerušují provoz

Univerzitní kino Scala a Divadlo Bolka Polívky přerušují provoz, magazín KULT* Brno
Ostatní

Univerzitní kino Scala a Divadlo Bolka Polívky přerušují s okamžitou platností svůj provoz, a to nejméně do 24. února. K rozhodnutí došlo na základě posudku statika v rámci stavebně diagnostického průzkumu objektu v souvislosti s připravovanou rekonstrukcí Divadla Bolka Polívky.

Město Brno v rámci přípravy plánované rekonstrukce Divadla Bolka Polívky provádělo v uplynulých měsících stavebně technický průzkum dotčených prostor, který zahrnoval i střešní konstrukci nad hledištěm a jevištěm divadla. Při statickém posouzení vyšlo najevo, že konstrukce železobetonových vazníků střechy v této části objektu, tedy nad sály divadla a kina Scala, je v nevyhovujícím stavu a že je třeba neprodleně učinit opatření k jejich stabilizaci a rekonstrukci.

Na základě zadání z úrovně města Brna nyní odborníci z FAST VUT spolu se statikem zjišťují, zda lze stanovit taková opatření, která by umožnila udržení obou kulturních zařízení v provozu do konce aktuální sezóny. „Nájemci v této části objektu, tedy Divadlo Bolka Polívky a Masarykova univerzita, byli o vzniklé situaci informováni a bylo jim doporučeno, aby do doby, než budou opatření přijata, zastavili provoz pro veřejnost,“ podotkl tiskový mluvčí Magistrátu města Brna Filip Poňuchálek.

Dočasné přerušení provozu se dotkne také naplánovaných akcí pro veřejnost a také kurzů Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Univerzitním kině Scala. V plánovaném termínu se tak neuskuteční např. maratonské promítání všech 8 filmů Harryho Pottera, akce Policie ČR pro žáky středních škol s názvem Nedej pokušení šanci či dětská divadelní i studentská představení atd. “Velmi nás to mrzí, zejména kvůli návštěvníkům, protože na tyto události byly prodány stovky vstupenek a lidé se na ně těšili. Věříme však, že všichni pochopí, že bezpečnost a ochrana všech jsou pro nás jako pro provozovatele kina na prvním místě,” dodal mluvčí Masarykovy univerzity Radim Sajbot s tím, že lidé o své peníze nepřijdou.

Peníze za vstupenky na všechny filmové projekce plánované v Univerzitním kině Scala v termínu 16. až 24. února budou automaticky vráceny, pokud byly zakoupeny online. V případě, že byla vstupenka zakoupena osobně na pokladně, kontaktujte prosím kino na e-mailu pokladna@kinoscala.cz. Pokladna bude zároveň denně otevřena v čase 17:00-21:00.

<>