Článek

Trnkobraní opět rozezní Vizovice

Vizovické Trnkobraní, Magazín KULT* Brno
Festival
V pořadí již 53. ročník festivalu Trnkobraní vás zve do Vizovic už na tento víkend 19. a 20. srpna 2022

Vizovické Trnkobraní, hudebně-švestkový festival. Jedinečná kulturní i gurmánská událost, nabídne výběr z toho nejlepšího, co česká i slovenská hudební scéna nabízí!

Brány areálu likérky Rudolf Jelínek, kde se festival koná, se návštěvníkům otevřou v pátek 19. srpna odpoledne, přičemž první zájemce přivítají z hlavního pódia slovenští No Name v 17:00. Ta pódia budou celkem dvě a v pátek se na nich mimo jiné následně vystřídají kapely Visací zámek, Mňága a Žďorp či Argema.

V sobotu od 11:00 se bude jako první o pozornost publika ucházet lokální kapela Horizont, jako vítěz facebookové talentové soutěže Zahraj si s kapelou na Trnkobraní. Na hlavním pódiu pak v pravé poledne vystoupí zpěvačka Katarína Knechtová. Během dne následně zahrají kapely Desmod či Alkehol, nebo tradiční uskupení Fleret a Kosovci. Celkem zde v obou dnech vystoupí na čtyřiadvacet interpretů a hudebních uskupení.

Navíc se v brzkém sobotním odpoledni, přesněji ve 13:20, festival zahalí do vůně švestek. Na hlavním pódiu se totiž uskuteční oblíbená soutěž v pojídání švestkových neboli trnkových knedlíků otevřená široké veřejnosti. Do soutěže se tradičně zapojí i vystupující kapely, které mají vlastní verzi klání probíhající paralelně, po celou dobu festivalu. V předchozích třech letech v soutěži hudebních jedlíků s přehledem zvítězila skupina Visací zámek.

Také čtěte
Tipy, jak se na festival připravit, abyste vše psychicky zvládli.

Ovocné knedlíky vyrobené z druhů ovoce, které likérka Rudolf Jelínek používá pro výrobu destilátů bude možné ochutnat i ve festivalovém areálu. Zájemci o osvětu si naopak budou moci v rámci speciálních exkurzí prohlédnout i palírnu či muzeum slivovice.

I letos chystá Trnkobraní pro všechny návštěvníky vysoký komfort. V prostoru před areálem bude navíc k dispozici nově i úschovna zavazadel. Ubytovat se bude možné opět v placeném VIP kempu, oploceném, hlídaném a osvětleném prostoru s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití telefonů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením s pravidelným úklidovým servisem, nebo zdarma ve stanovém městečku. V sobotu i v neděli bude navíc posílený noční spoj směr Vizovice – Zlín od 2:15 ráno.

Vstupenky na Trnkobraní lze ještě do dne před akcí zakoupit za sníženou cenu. Připraveny jsou slevy pro děti různých věkových kategorií, seniory a ZTP/P.
Vstupenky lze koupit na www.vizovicketrnkobrani.cz.
Kompletní program festivalu včetně praktických informací naleznete na www.trnkobrani.cz.

Mohlo by vás zajímat

Top
Recenze
Film
V posledních letech se mohlo zdát, že česká pohádka patří jen na...
Recenze
Knihy
Torey L. Hayden popisuje příběh empatické dvanáctileté Velšsko...
Top
Rozhovor
Film
Návrhářka, švadlena, a zejména fotografka, Šárka Tóthová, vystupující...
Recenze
Zábava
Přibližně před rokem vyšla desková hra Na louce polského studia Rebel...