Recenze

Tomáš Klus Cítí, že nemá žádné Tajemství

Tomáš Klus vydal nové album

Nové album Tomáš Klus Pět Pohromadě turné Cítím. Magazín KULT* Brno
Hudba
Hudební album Pět Pohromadě od Tomáše Kluse

Po vydání kraťounkého alba Pět Pohromadě během lockdownu přivítala světlo světa deska jménem Cítím. Tentokrát se Tomáš Klus nespokojil se svými tradičními rytmy, melodiemi nebo klasickými klusovskými tématy. Na nové desce tepe mezilidské vztahy, řeší svou rodinu, společenské hodnoty nebo problémy a následky pandemie.

Podle slov Tomáše Kluse je album Cítím jeho první popová deska a s jeho kapelou Cílová skupina budou písně převážně z nového alba hrát na turné v roce 2022 (v Brně 1. dubna 2022).

Na posluchače čeká rozmanitá deska: písně doprovázené syntetickými tóny, sborovým zpěvem, nechybí ani duet s manželkou a především neotřelé hrátky s českým jazykem. Šestnáct nadupaných skladeb je oproti předchozím deskám opatřeno netradičními hudebními aranžemi, o které se postaral Jiří Burian (Kapitán Demo). Každá píseň má také svůj působivý grafický vizuál.

Nové album Tomáš Klus Pět Pohromadě turné Cítím. Magazín KULT* Brno

Deska Cítím je na písničkáře doposud, který se doposud doprovázel převážně kytarou, až revoluční. Při jeho poslechu se ovšem nejde zbavit pocitu, že se do alba snažil vtěsnat úplně všechno, nač aktuálně myslí, a místy vše smíchané dohromady hraničí se zmatkem. Kontrast života před epidemií a nyní, osamění, stárnutí, láska a strach z ní, rodina a její hodnota, křehkost, naděje nebo porozumění, světě, etika... 

Album zkrátka mluví Klusovi z duše. Přestože jsou skladby mistrovsky promyšlené a prokomponované, každý posluchač si musí zvážit, zda si chce o aktuálních citlivých tématech doma a ve světě, se kterými se denně setkává v rámci zpravodajství a sociálních sítí, ještě poslechnout hudbu. Oproti jeho předchozím deskám jde skutečně o Klusovu novou cestu a hudební směr. Jak dlouho jím dokáže jít?

Hodnocení: 75 %     

Tomáš Klus
Cítím
Datum vydání: 3.12.2021
Žánr: Pop
Vydavatel: Tomáš Klus s.r.o., distributed by SUPRAPHON a.s.

Koupit CD

KULT Máš předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – KULT* vám doneseme až pod nos.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů. 

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Gamebooky – knihy, jež nejen čtete, ale také v nich rozhodujete o...
Top
Recenze
Knihy
Kdybychom měli jmenovat několik autorů, jejichž dílo posunulo hranice...
Top
Recenze
Knihy
Alan Rickman, to není jen Severus Snape. Je to také Tybalt v Romeovi a...
Recenze
Knihy
Jen málokterá biografie vzbuzuje tak rozporuplné reakce, vášnivé...