Recenze

Tom Holland a Mark Wahlberg spojují síly v Uncharted

Recenze filmové verze Uncharted

Uncharted filmová verze. Magazín KULT* Brno
Film
Hlavní hrdina filmu jako Nathan Drake

Další velkolepá herní série se v únoru dočkala kinematografického zpracování. Řeč je o filmové verzi dobrodružných her Uncharted, ve které se hlavních rolí ujali Tom Holland a Mark Wahlberg. Taková kombinace přece nemohla dopadnout jinak než na výbornou, že? Ne tak docela.

Ve filmovém a seriálovém světě platí, že když se sem někdo snaží předělat populární videohru, většinou nepochodí. Výjimky sice existují, ale ono pravidlo stále spíše potvrzují. Letos ho mohl vyvrátit snímek Uncharted. Nestalo se tak.

Studio Naughty Dog je v poslední době velmi populární, protože produkuje kvalitní hry. Patří mezi ně i ty ze série Uncharted, vycházející už od roku 2007. Představují dobrodružnou podívanou, ve které se hráči ujímají Nathana Drakea, jenž se žene za různými bájnými poklady. Jeho příběhy jsou jak ze stříbrného plátna, a tak bylo jen otázkou času, kdy se i Uncharted dočká své filmové podoby. Stalo se tak v polovině letošního února. Nathan Drake se ve filmu dlouhém necelé dvě hodiny vydává do Zlatého města, kde se snaží najít prokletou zlatou sošku. Cestu však neabsolvuje sám, protože má spoustu konkurenčních lovců pokladů.

Uncharted filmová verze. Magazín KULT* Brno

Drake byl připraven si v kinech pořádně zařádit, čelí však nepříliš kladným ohlasům. Když byl do hlavní role obsazen Tom Holland, fanoušky herní série to zrovna nenadchlo. Většina z nich má sice posledního představitele Spider-Mana dle svých slov ráda, na Drakea se však údajně nehodí. Pravda to je zhruba napůl. Tom Holland se skutečně Nathanu Drakeovi nepodobá, protože není tak robustní, ale s tím režisér Ruben Fleischer zřejmě počítal. Právě proto byl filmový Drake upraven tak, aby vyhovoval herci, ale neodpovídal svému předobrazu.

Zatímco obsazení Toma Hollanda se přesto povedlo, o Marku Wahlbergovi to říct nejde. Hraje Sullyho, Drakeova parťáka, nicméně ve filmu působí jako naprosto jiná postava. Nevýrazný je i padouch Santiago Moncada v  podání Antonia Banderase, který má ve scénáři příliš málo prostoru.

Uncharted není špatným filmem, do nějakého „mistrovského díla“ však má daleko. To samé ostatně platí také pro Fleischerovy poslední snímky Venom a Zombieland: Rána jistoty. Ve zkratce lze říct, že hráče ani náročné diváky film nepotěší. Ty ostatní sice zabaví, ale jen jednou.

Hodnocení: 60 %

Uncharted
USA, 2022, 116 min
Premiéra 10.02.2022
Akční/Dobrodružný/Dobrodružný film
Scénář: Joe Carnahan, Rafe Judkins, Art Marcum, Matt Holloway
Režie: Ruben Fleischer
Hrají: Tom Holland, Bryan Cranston, Mark Wahlberg, Antonio Banderas, Tati Gabrielle, Sophia Ali, Patricia Meeden, Sarah Petrick

Více o filmu

KULT Máš předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – KULT* vám doneseme až pod nos.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů. 

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Zábava
Jan Derka, podnikatel a tvůrce unikátní hry, přichází s inovativním...
Top
Recenze
Film
V posledních letech se mohlo zdát, že česká pohádka patří jen na...
Recenze
Knihy
Torey L. Hayden popisuje příběh empatické dvanáctileté Velšsko...
Recenze
Zábava
Přibližně před rokem vyšla desková hra Na louce polského studia Rebel...