Na minutku

Tipy na knížky, které si s sebou přibalit na srpnovou dovolenou

Knihy na léto, tipy, Knihy, Literatura, Euromedia, Ikar, Books, čtení, magazín KULT* Brno
Knihy

Pokud se momentálně chystáte na dovolenou, zde je několik knížek, které vám letní cestování ještě více zpříjemní. 

Jedním z bestsellerů letošního léta je kniha Láska po španělsku od autorky Eleny Armas. Její příběh vás zavede do prostředí Španělska a New Yorku, kdy se hlavní představitelka románu dostává na základě nevinné lži do svízelné situace a usilovně pro sebe shání doprovod na sestřinu svatbu. Tato lež jí však nakonec může přinést nečekané štěstí. 

Mezi dvě velmi očekávané novinky srpna patří young adult kniha Políbila jsem Sharu Wheelerovou od Casey McQuiston o pátrání po dívce, která náhle zmizí poté, co nečekaně políbí své tři spolužáky, a společně s tajemnými vzkazy je to to jediné, podle čeho ji tato trojice může nalézt, a také kniha Láska v Positanu od Lucy Coleman, jež v sobě ukrývá příběh z italské riviéry o Marci Jamesové, která odcestuje do Itálie, aby uzavřela starožitnictví svého kmotra. Během své cesty se sblíží s pohledným průvodcem a odhalí nepříjemné tajemství. 

Také čtěte
Příběh vystihující ochotu přijmout nelehká životní úskalí s mimořádnou elegancí a důvtipem, s nimiž...

Velice oblíbenou knihou tohoto léta je také Sběratelka příběhů od autorky Sally Page, jejíž  představitelkou je Janice, která chodí k lidem domů uklízet a poslouchá jejich příběhy. Ona sama však nedokáže ten svůj nikomu povědět, což se ovšem začne pomalu měnit. 

Posledním tipem je fantasy kniha Kruté požehnání od Emily Thiedeové. Její hrdinkou je Alessa, kterou si zvolili bohové, aby díky svým magickým schopnostem společně s obdobně nadaným mužem zachránila svůj lid na ostrově. Výběr správného manžela pro Alessu, která každého ihned spálí svým dotykem, však není nic snadného. 

Kniha Láska v Positanu vychází 4. 8. v nakladatelství Ikar. Ostatní zmíněné knihy již vyšly a je možné je zakoupit v různých knihkupectvích.  

Také čtěte
Emil Holub bezpochyby patří mezi osobnosti, které si i v dnešní době zaslouží naši pozornost. Tento...