Výdejní místo magazín KULT* v Technickém muzeu Brno
Muzea

Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně je muzejní instituce ležící v Brně a oficiálně fungující od roku 1948. Technické muzeum v Brně má v současné době 15 stálých expozic a kromě hlavní budovy v Brně zahrnuje i další památky po celé Moravě, velmi oblíbeným místem mimo hlavní budovu je mezi návštěvníky areál Řečkovice. 
Kromě toho, že v Technickém muzeu v Brně můžete shlédnout různé expozice a výstavy, muzeum také pořádá neustále nové akce, ať už pro dospělé nebo pro děti. Mezi velmi oblíbenou akci patří tzv. brněnská muzejní noc, během které se muzeum otevírá pro návštěvníky až ve večerních hodinách.

Muzeum se zabývá dokumentací vývoje vědy a techniky a průmyslové výroby v širokém rozsahu téměř tří desítek oborů – počínaje řemeslnou výrobou a konče moderní výpočetní technikou.

Doporučujeme představení

Volný čas
Technické muzeum v Brně
Volný čas
Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně každoročně připravuje celou řadu časově omezených, tematicky různorodých výstav a také velké množství akcí, a to nejen v hlavní budově muzea, ale po dobu turistického sezóny i na svých mimobrněnských památkách. Značnou část těchto jedno- až dvoudenních akcí tvoří celodenní programy pro rodiny s dětmi.

Napsali jsme

Top
Článek
Historie
Když se řekne Leonardo da Vinci, vybaví se nám všestranný génius, jenž...
Článek
Historie
Portrét věhlasného génia Leonarda da Vinciho, který byl francouzským...