Článek

Teaser hudebního traileru inspirovaného rozverným životem Marie Antoinetty míří do světa

Teaser hudebního traileru Marie Antoinetta, Lucrezia Borgia, Šáruš History Fashion, magazín KULT* Brno
Hudba
Marie Antoinetta v podání zpěvačky Jany Burdové ze skupiny Lucrezia Borgia

Hudební trailer o Marii Antoinettě odkrývá konec 18. století, kde tamějším dvorem přezdívaná „pyšná Rakušanka“ ochutnává krásy života ve všech jeho podobách. Natáčení se uskutečnilo v komnatách zámku Úsobí. Teaser tohoto videoklipu s názvem Ten, kdo miluje právě míří do světa.

Hlavní pořadatelé, Šáruš History Fashion, divákům nabízí nevšední podívanou zaměřující se na detaily ze života „Madame deficit“. „V minulosti jsem v rámci sebepropagace krátká videa natáčela, ovšem to se jednalo spíše o amatérské scény, jež jsem sestříhala a přidala k nim hudbu. Tento hudební trailer inspirovaný životem Marie Antoinetty je na úplně jiné úrovni (smích),“ uvedla zakladatelka značky Šáruš History Fashion, Šárka Tóthová. Návrhářka a fotografka s úsměvem na rtech dodává, že téma hudebního zpracování bylo jasné již od samotného počátku. „Specializuji se na odívání z období konce 18. století. Rokoko bylo nejoblíbenější právě ve Francii, takže přímá návaznost na tehdejší francouzskou královnu je více než zřejmá.“

Historizující hudební skupina Lucrezia Borgia napsala a nahrála skladbu k projektu o Marii Antoinettě. „Musím se přiznat, že na první poslech jsem ze skladby byla lehce rozpačitá, ale jakmile se do ní přidávaly efekty a „kudrlinky“, tak se mi opakovaným poslechem nejen hudba, ale i text dostaly pod kůži (smích),“ přiznala hlavní pořadatelka Šárka Tóthová. Do hlavní role organizátoři obsadili všestranně talentovanou zpěvačku skupiny Lucrezia Borgia, Janu Burdovou. „Mám pouze zkušenosti z dřívějších klipů, kde jsem většinou vystupovala coby muzikantka na pozadí,“ přiznává usměvavá Jana.

Diváci budou mít možnost ve videoklipu inspirujícího se životem Marie Antoinetty zhlédnout umělé dorty značky Fake Cake, které jsou k nerozeznání od jedlých. Režie se zhostil Miloslav Bouška, vystupující pod značkou reklamní agentury anamax.

Následný slavnostní křest hudebního traileru, včetně koncertu skupiny Lucrezia Borgia, proběhne v pátek 2. 12. 2022 v Cybergame Coffee & Bar, sídlícího na Husově 6 v Brně. Událost zahájí v 19 hodin autorským čtením knihy Znamení koně redaktorka a koučka Kristýna Komárková.

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Film
Oba studovali JAMU, oba patří mezi nejoblíbenější české herce. A oba...
Recenze
Knihy
Literární série Zaklínač Andrzeje Sapkowského byla několik desítek let...
Top
Recenze
Film
Historické drama Jeanne du Barry – Králova milenka představuje...
Recenze
Knihy
Ondřej Veselý je organizátorem dobročinné sbírky s názvem Vánoční...