Článek

Studentský Majáles Brno představuje hudební program

Studentský Majáles Brno, Areál Hněvkovského, Brno-Komárov, Magazín KULT* Brno
Hudba
Studentský Majáles v plném proudu

Studentský Majáles Brno, to je jednodenní festival od studentů pro všechny. Obsáhlý program láká na jména jako Pokáč, Majk Spirit, Lenny, UDG, Gleb a mnoho dalších. Akce proběhne 20. května již tradičně v areálu Hněvkovského v brněnském Komárově. Vstupenky jsou v prodeji za 200 Kč na webu studentskymajales.com.

„Letošní ročník je pro nás v jistém ohledu speciální. Vracíme se zpátky do festivalového modelu jako v dobách před začátkem pandemie covidu-19. Máme velkou radost, že se všichni sejdeme na louce pod otevřeným nebem, užijeme si společně skvělé kapely, začátek léta a konec semestru,“ přibližuje akci koordinátor festivalu Karel Černoch.

Také čtěte
spolek Kultride, Brno, cyklistika, cyklistický oddíl, magazín Kult* Brno
Rozhovor s Petrem Bolhou se zakladatelem a organizátorem spolku KULTRIDE.

V areálu Hněvkovského se na dvou hlavních pódií představí desítka interpretů. Návštěvníci se mohou těšit na vždy usměvavého Pokáče a jeho trefné texty, charismatického Majka Spirita, v zahraničí i doma oceňovanou zpěvačku Lenny, pop rockové UDG, vycházející písničkářskou hvězdu Michala Horáka nebo svébytného slovenského rappera vystupujícího pod uměleckým jménem Gleb. O netradiční propojení hip hopu a metalu se postará RedZed, živelnou show na pomezí punk-rapu přiveze na Totally Nothin, taneční party rozproudí Saxofrancis, nespoutaný DJ, který kombinuje hru na saxofon s elektronickou hudbou. Hlavní program doplní celkem čtrnáct DJ setů, sedm na Party stagi a sedm na DnB stagi.

Studentský Majáles Brno, Areál Hněvkovského, Brno-Komárov, Magazín KULT* Brno

„Za celý organizační tým bych rád poděkoval všem, kdo s námi vytrvali přes odložení ročníku 2020 i přes loňský ročník postižený silnou bouřkou a vichřicí. Jsme rádi, že se nám daří pokračovat ve festivalové tradici Studentského Majálesu Brno a pořádat akci s bohatým hudebním programem od studentů pro všechny,” dodává koordinátor festivalu Marek Šimeček.

V předchozích letech nalákal Studentský Majáles tisíce návštěvníků. Progresivní a energicky rostoucí festival vznikl na základě studentské iniciativy a během let se vypracoval na jednu ze stěžejních brněnských akcí, s cílem oživit město napříč generacemi i hudebními žánry. Letošní ročník proběhne v pátek 20. května v areálu Hněvkovského v brněnském Komárově.

Vstupenky jsou v předprodeji na webu stundentskymajales.com za více než symbolickou cenu 200 Kč.

Studentský Majáles Brno

Web  Facebook   Vstupenky

<>

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Literární série Zaklínač Andrzeje Sapkowského byla několik desítek let...
Top
Recenze
Film
Historické drama Jeanne du Barry – Králova milenka představuje...
Recenze
Knihy
Ondřej Veselý je organizátorem dobročinné sbírky s názvem Vánoční...
Recenze
Divadlo
Jeden Hamlet mu nestačí. Stanislav Moša na to v Městském divadle Brno...