Článek

S.T.A.L.K.E.R. 2 se odkládá o více než půl roku

S.T.A.L.K.E.R. počítačové hry akční střílečky černobyl survival Magazín *KULT
Zábava
Počítačová hra S.T.A.L.K.E.R.

Dlouho očekávané pokračování herní série S.T.A.L.K.E.R. si hráči zahrají o něco později, než předpokládali. Nicméně stále platí, že hra vyjde ještě letos. Fanoušci tak konečně budou moci opět navštívit děsivé okolí Černobylu.

Herní série S.T.A.L.K.E.R. dodnes patří mezi nejuznávanější akční střílečky, které kdy vyšly na počítačích i jiných herních platformách. První díl s podnázvem Shadow of Chernobyl vyšel už v roce 2007, přičemž od té doby jsme se dočkali ještě dvou her z této série, z nichž jedna fungovala jako prequel a druhá jako pokračování.

Roku 2010 bylo oznámeno, že ukrajinské studio GSC Game World připravuje hru s názvem S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, nicméně hned následující rok se práce na projektu pozastavily. Obnoveny byly až roku 2018 a tentokrát už se hra dodělá, a to ještě letos.

Původně se počítalo s tím, že se pokračování dočkáme už 28. dubna. V průběhu ledna však studio oznámilo, že hru nemá ještě kompletně dokončenou, a tak bylo oznámeno nové datum, které některé vyděsilo – nově S.T.A.L.K.E.R. 2 vyjde až 8. prosince, tedy skoro o osm měsíců později.

Oficiálním důvodem odkladu je to, že tvůrci potřebují více času na doladění celé hry, její otestování a vychytání všech chyb. Dle jejich slov jde o největší projekt, na kterém kdy pracovali, a tak ho hráčům chtějí nabídnout v co možná nejlepším stavu. Na jednu stranu je to škoda, na stranu druhou však jde o pochopitelné rozhodnutí.

Nový S.T.A.L.K.E.R. nás však každopádně zavede zpátky do Zóny, jež se rozkládá kolem černobylské elektrárny. Hráči si budou moct zahrát za Skifa, zkušeného stopaře, který pravidelně cestuje do míst, do nichž by obyčejný člověk nevkročil. Čekat tu na něj budou jak nebezpeční lidé a mutanti, tak i pořádná dávka radiace.

Hratelností by nový díl měl odpovídat tomu starému, čeká nás tedy akční podívaná s prvky survivalu. S nepřáteli budeme moct bojovat pomocí bohaté škály zbraní, čas však bude vyhrazen i na dialogy a obchodování. Jakmile hra vyjde, bude obsahovat verzi jen pro jednoho hráče, ale později bychom se měli dočkat i režimu více hráčů.

Na začátku prosince si všechno vyzkoušíme na počítačích a Xboxech, majitelé PlayStationů si budou muset několik měsíců počkat. Rozhodně se prozatím nepočítá s tím, že by S.T.A.L.K.E.R. nevyšel na PlayStationu nikdy.

S.T.A.L.K.E.R. 2: HEART OF CHERNOBYL (PC)

Hra pro PC - S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl je akční střílečka z pohledu první osoby zasazená do postapokalyptického světa. 
Věková kategorie: PEGI 18
Počet hráčů: Pro jednoho
PEGI: 18+
Platforma: PC
Žánr: Adventura, FPS, Hororové, Akční, Survival
Ze série: S.T.A.L.K.E.R.
Česká lokalizace: Ano
Výrobce gaming: Koch Media
Typ distribuce: Krabicová

Koupit hru

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Umění
Psát o této fotografické „ochutnávce“ jako o výstavě mohlo by se zdát...
Top
Článek
Film
Melodramata mají v italské kinematografii rozmanité žánrové podoby. K...
Recenze
Divadlo
Pražské Divadlo Palace vtrhne na začátku září do Divadla Bolka Polívky...
Recenze
Knihy
Gamebooky – knihy, jež nejen čtete, ale také v nich rozhodujete o...