Článek

Slavkovský večer s Czech Virtuosi

Czech Virtuosi. Zámek Slavkov. Magazín KULT* Brno
Hudba
Koncert Czech Virtuosi v Historickém sále Zámku Slavkov patří již k tradičním.

Orchestr Czech Virtuosi opět připravil pro své fanoušky svůj již tradiční koncert v Historickém sále Zámku Slavkov-Austerlitz, který se uskuteční 21. září v 19:00. Na koncertě zazní 8. symfonie Antonína Dvořáka a 5. klavírní koncert Ludwiga van Beethovena.

Program reprízují Czech Virtuosi na francouzském festivalu ve městě Sarralbe. I toto je tradiční propojení Zámku Slavkov-Austerlitz s prestižním francouzským festivalem, který je jako každý rok nabitý skvělým programem a spojením hudby, vynikajících interpretů a gastronomických zážitků. Czech Virtuosi zde vystupují pravidelně již od roku 2005.

V programech Czech Virtuosi jsou dlouhodobě zastoupena díla světových mistrů symfonické, duchovní i operní hudby, a to od baroka po současnost. Na koncertech ve Slavkově u Brna čeká na posluchače tradičně klasický program. Dirigentem bude Belgičan Eric Lederhandler, který je s tímto místem spjatý stejně jako Czech Virtuosi se zmíněným francouzským festivalem. Jako dlouholetý hostující dirigent absolvoval s Czech Virtuosi dlouhou řadu koncertů a nahrál také několik CD.

Pro tento koncert orchestr spolu s dirigentem přizvali ke spolupráci i mezinárodně uznávaného klavíristu, profesora Pražské konzervatoře a sólistu, který spolupracuje se světovými orchestry a dirigenty nejen v Evropě, ale třeba také v Japonsku. Je jím Jiří Kollert, jenž přednese právě Beethovenův 5. klavírní koncert.

Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna a Jihomoravského kraje.

Online rezervace na www.czechvirtuosi.cz.

Hrady a zámky

Palackého nám. 1
Slavkov u Brna

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Babička Boženy Němcové z 19. století byla natolik slavná, že se o ní...
Recenze
Knihy
Dnes šedesátiletý Quentin Tarantino patří mezi nejoslavovanější tvůrce...
Top
Rozhovor
Film
Oba studovali JAMU, oba patří mezi nejoblíbenější české herce. A oba...
Recenze
Knihy
Literární série Zaklínač Andrzeje Sapkowského byla několik desítek let...