Na minutku

Simply Clever a Simply the Best! Historické škodovky ovládnou brněnskou Olympii

Historické vozy Škoda, Brněnská Olympia, putovní výstava. Magazín KULT* Brno
Historie
Výstava historických vozů Škoda Auto představí modely, které pamatují nejen naši tatínci, ale i dědečkové a pradědečkové.

Od čtvrtka 9. do neděle 26. února 2023 si v brněnském nákupním centru Olympia dávají dostaveníčko ty největší perly z historie automobilky ŠKODA. Všem návštěvníkům se tak naskýtá opravdu fantastická podívaná na tři desítky historických automobilových a motocyklových skvostů, které psaly dějiny této legendární značky, šesté nejstarší automobilky světa.

V brněnské Olympii jsou přitom k vidění automobilové a motocyklové stroje, které brázdí naše silnice již sto let! Vystaveno je zde téměř deset laurinek v čele s modelem Voiturette z roku 1905, jedním z prvních automobilů značky vůbec. Nechybí třeba i závodní speciál hraběte Kolowrata z roku 1907 ani ikonické modely Popular, Octavia či kabriolet Felicie, ale také závodní speciály ze světa motorsportu. 

Návštěvníci putovní výstavy Škoda v Olympii mají také jedinečnou možnost si během tří týdnů zasoutěžit o hodnotné ceny, nebo využít připravený ateliér a vyfotit se v dobových kostýmech s historickými auty. Na závěrečný víkend akce se bude dokonce nabízet možnost zazávodit si ve skutečném simulátoru závodního speciálu.

Bližší informace k výstavě jejíž exponáty pocházejí ze soukromé sbírky naleznete zde.

Soubor historických vozů Škoda Auto následně zamíří do pražského obchodního centra Arkády Pankrác, kde bude k vidění v březnu letošního roku. 

<>