Recenze

Rozsáhlý receptář s prvky celostní medicíny

Recenze na rozsáhlý receptář s prvky celostní medicíny

Osobní receptář pro zdraví a pohodu od Margit Slimákové, Bizbooks. Magazín KULT* Brno
Knihy
Obálka knihy Osobní receptář pro zdraví a pohodu

Recept na psychickou a fyzickou rovnováhu hledají lidé od nepaměti. Pokračování bestselleru Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimákové se jmenuje Osobní receptář pro zdraví a pohodu. Nadšenkyně do zdravého životního stylu a propagátorka prevence s lehkostí propojuje poznatky západní medicíny s radami našich babiček.

Receptář je rozdělený na osm základních částí, které se větví na menší podkapitoly. Zpočátku nás autorka zasvětí do prevence civilizačních chorob. V  kapitole o stravování vysvětluje, odkud mají pocházet a proč jíst skutečně zdravé potraviny. Doporučené recepty doplňuje pohybem, který vnímá jako předpoklad spokojenosti těla i mysli. Jednu z podkapitol věnuje výživě dětí. Čtenářům doporučuje jídelníček vhodný pro těhotné ženy nebo tipy pro svačinky školákům. Druhá polovina receptáře odkrývá všeobecné názory na vnější krásu spojenou s prostředím, ve kterém žijeme.

Kniha svými rozměry a grafikou připomíná školní učebnici. Autorka používá hovorovou češtinu, kterou trefně doplňuje odbornými názvy nebo slangem. Vášnivá gurmánka si čtenáře získává svou otevřeností a upřímností. Nebojí se bez servítek projevit vlastní názor, který se ne vždy shoduje s většinovým.

Milovníci alternativního způsobu života ocení celkovou pestrobarevnost. Receptář s lehkostí propojuje výživu jako schránku těla s nahlédnutím pod pokličku duševního zdraví. Na závěr nechybí ochutnávka z oblasti osobního rozvoje, kde autorka demonstruje své názory a hodnoty, které celkový obraz zdraví a pohody uzavírají.

Osobní receptář pro zdraví a pohodu od Margit Slimákové, Bizbooks. Magazín KULT* Brno

Hodnocení: 75 %     

Osobní receptář pro zdraví a pohodu
Margit Slimáková
Nakladatel: Bizbooks
Žánr: zdravá výživa zdraví pro každého zdravý životní styl
Ilustrátor: Ema Pavlovská
Počet stran: 352
Datum vydání: 18.11.2021
Věk od 14 let
Formát: 190x250 mm

Koupit knihu

KULT Máš předplaceno?

Máš předplaceno?

Další číslo ti neunikne – KULT* ti doneseme až pod nos. A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů. 

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Zřejmě nejznámější román Jiřího Stránského, který se dočkal i výpravné...
Recenze
Knihy
Po prvotině Rozsudek smrti přichází autorka s novou detektivní dvojicí...
Recenze
Film
Ve filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství se již potřetí...
Recenze
Knihy
Nehaste příznaky, pochopte příčiny. Heslo, které zde platí od začátku...