Článek

Rok 2022 bude jedním z největších roků pro hry

PC hry novinky 2022, God of War. Magazín KULT* Brno
Zábava
Novinka 2022 v PC hrách Gold of War

Každý rok přicházejí další zajímavé herní tituly, které si hráči prostě musí zahrát. Ani letos tomu nebude jinak, ba naopak – čekají nás doslova žně. Pokud vyjde vše, co je pro letošek naplánováno, půjde o rok ve znamení her.  Čeká nás několik novinek a několik netrpělivě vyhlížených pokračování. Vše pochopitelně nelze shrnout do několika odstavců, a tak padne zmínka jen o těch skutečně největších bombách, které na nás chystá herní průmysl.

Už začátkem února například přišla očekávaná zombie akčňárna Dying Light 2 Stay Human, na kterou hráči čekali dlouhých sedm let. Ve stejném měsíci zároveň vyšlo pokračování Horizon Zero Dawn s názvem Horizon Forbidden West. Na tento postapokalyptický sci-fi/fantasy titul jsme se těšili pět let.

Na konci února vyšla novinka Elden Ring, hra připomínající velmi těžká RPG typu Dark Souls, na jejímž vývoji se mimo jiné podílel i spisovatel George R. R. Martin, autor knižní série Píseň ledu a ohně. Fanoušky Diabla potěší světové vydání hry Lost Ark, která byla doposud dostupná jen v Jižní Koreji.

PC hry novinky 2022, God of War. Magazín KULT* Brno

Ve zbytku roku nás čeká minimálně odložená střílečka z prostředí Černobylu S.T.A.L.K.E.R. 2, pokračování postapokalyptické hry ELEX od Piranha Bytes či další závodní hra ze série Gran Turismo. Prozatím nejisté datum vydání má pokračování hitu Star Wars Jedi: Fallen Order, nicméně se šušká o konci roku. Letos nás čeká i pokračování hitu God of War s podtitulem Ragnarök, zřejmě někdy na podzim.

Zároveň je nutné poznamenat, že některé očekávané tituly ani letos zřejmě ještě nedorazí. Týká se to například Hogwarts Legacy, hry ze světa Harryho Pottera, nebo Gotham Knights, akční komiksové řežby, která byla sice taktéž odsunuta na později, ale oficiálně stále platí, že má vyjít letos.

Pochopitelně existuje mnohem více her, které by bylo dobré zmínit, nicméně výše uvedené tituly jsou ty vskutku nejočekávanější. Na konec se sluší zmínit například dlouho připravovanou Baldur’s Gate 3. Ta by dle tvůrců mohla vyjít už na konci tohoto roku, ale v tomto případě jde spíše o zbožné přání než realitu.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Umění
Psát o této fotografické „ochutnávce“ jako o výstavě mohlo by se zdát...
Top
Článek
Film
Melodramata mají v italské kinematografii rozmanité žánrové podoby. K...
Recenze
Divadlo
Pražské Divadlo Palace vtrhne na začátku září do Divadla Bolka Polívky...
Recenze
Knihy
Gamebooky – knihy, jež nejen čtete, ale také v nich rozhodujete o...