reduta, zelný trh, divadelní sál, mozartův salonek, nejprogresivnější, štědroň, magazín KULT* Brno
Divadla

Reduta

Reduta je nejstarší divadelní budova ve střední Evropě, která prošla od roku 1640 mnoha změnami. Podlehla čtyřem zničujícím požárům a nesčetněkrát byla přestavována. V roce 1993 byla pro havarijní stav uzavřena. Po několikaleté rekonstrukci v říjnu 2005 znovu otevřena a je jedinečným skloubením původních architektonických prvků s moderním a technicky vybaveným interiérem.

Pod vedením Petra Štědroně, Dory Viceníkové a Jana Mikuláška se Reduta stala jednou z nejprogresivnějších a nejoceňovanějších scén v Česku. Divadlo má dva sály – Divadelní sál a Mozartův salonek. V budově se nachází také kavárna. Divadelní sál je komorní prostor s kapacitou pro 325 diváků.

Divadlo je dostupné tramvajovou linkou č. 4, 9. Při návštěvě divadla Reduta je nejlepší zaparkovat v podzemních garážích pod OC Velký Špalíček, které mají vjezd z Dominikánského náměstí anebo v parkovacím domě DOMINI vedle Nové radnice, který má vjezd z Husovy ulice. Na Zelném trhu parkovat nedoporučujeme. 

Doporučujeme představení

Divadlo
Reduta
Divadlo
Reduta
Divadlo
Reduta
Divadlo
Reduta

Národní divadlo Brno je příspěvková organizace zřizovaná statutárním městem Brno. Jde o vícesouborovou instituci, která se skládá ze tří souborů: činoherního, operního a baletního, přičemž každý soubor má své vlastní vedení a dramaturgii. V současnosti má Národní divadlo Brno k dispozici tři divadelní budovy: Mahenovo divadlo, Janáčkovo divadlo a Divadlo Reduta.

Napsali jsme

Článek
Historie
Reduta, stavba propojená s historií města již od hlubokého středověku...
Recenze
Divadlo
Velkolepé Čapkovo drama Matka z roku 1938 v Redutě opět ožívá.