Článek

Průvan v šatníku. Pryč se sepraným a poničeným oblečením

Průvan v šatníku, oblečení, móda, magazín KULT* Brno
Móda

Jarní úklid prospívá nejen domácnosti, ale i šatníku. Na vytřídění vytahaných a otrhaných kousků je nejlepší vyhradit si jeden celý den. Co ohledně na jarního průvanu v šatníku radí módní stylisté, aby byl co nejefektivnější?

Čistá skříň je alfou a omegou

Ze všeho nejdůležitější je udělat si pořádek v celkovém prostoru šatní skříně. Utřít nahromaděný prach z polic a spravit drhnoucí dveře. To stejné platí i u oblečení. Skvrny vypere pračka. Otrhané a chátrající oděvy je nejlepší vyhodit.

Oblečení ve správné velikosti

Snad každá žena v  šatníku ukrývá kousek o  několik čísel menší, než je její současná konfekční velikost. Jenže právě tyhle oděvy takzvané úklidové komando doporučuje vytřídit jako první. A co s  nepadnoucími šaty udělat? Uspořádat soukromý výměnný bazárek pro kamarádky nebo oblečení darovat.

Průvan v šatníku, oblečení, móda, magazín KULT* Brno

Výměna zimního šatníku za letní

Čepice, šála a rukavice se na půl roku odeberou k zimnímu spánku. Nyní je ten nejvhodnější čas k provětrání šatů, sukní a tenisek. Oblečení je dobré srovnat podle druhů. Puntičkáři mohou zajít ještě dál a rozdělit jej dle materiálu nebo barvy.

Zapomenuté oblečení

Jsou dva druhy oděvů. Ty oblíbené, které ženy nosí rády. A potom ty, na které se z nějakého důvodu zapomnělo. Nejčastěji jde o kousky pořízené ve slevách nebo získané formou dárku. Právě tyhle věci ve skříni často leží ladem. Existuje jen malá šance na jejich nošení, a proto je odborníci doporučují z šatníku vyřadit.

Praktické uspořádání šatníku

V neposlední řadě je důležité správné uspořádání oblečení uvnitř skříně. Svetry a halenky je nejlepší poskládat a srovnat do komínků na sebe. Zato košile, šaty nebo kalhoty stylisté radí rozvěsit jednotlivě na ramínka.

Průvan v šatníku, oblečení, móda, magazín KULT* Brno
<>

Mohlo by vás zajímat

Článek
Historie
Historie svíček se váže k problematice svícení od počátků lidstva...
Článek
Historie
Přestože John Fitzgerald Kennedy úřad prezidenta Spojených států...
Článek
Zdraví
O pojmu mindfulness, pod nímž si mnoho z nás nejspíš představí zejména...
Článek
Skvěle strávený čas s divadlem je nejlepší dárek. Dejte svým blízkým...