Na minutku

Proti Zlínu o naději!

FC Zbrojovka Brno versus FC Zlín, duel o sestup z Fortuna ligy. Magazín KULT*
Sport

Zbrojovka Brno se v posledním utkání nadstavby utká se Zlínem o naději na odvrácení sestupu. Hraje se v neděli 28. května v 17 hodin před kamerami O2 TV. Zbrojovka musí zvítězit, aby se vyhnula přímému sestupu do nižší soutěže FNL. Remíza by více vyhovovala Zlínu. Je to klíčový zápas pro oba týmy, který rozhodne o jejich dalším osudu.

To, že musíme hrát na výhru, je paradoxně pro hlavy hráčů jednodušší. Odpadá kalkul, že bod stačí a podobně. Připravujeme se na soupeře, analyzujeme jeho hru, na nervozitu zatím není prostor. Teď chceme konečně proměnit výhodu domácího hřiště ve výhru. Nebude to snadné, Zlín má v zádech dvě výhry, už neměl kam uhnout, teď jsme na tom podobně,“ řekl trenér Martin Hašek.

Kádr Zbrojovky před zápasem se Zlínem zůstává relativně stabilní. Dobrou zprávou je, že Michal Ševčík je zcela fit a připraven se zapojit do utkání. Po úspěšném absolvování maturity má čistou hlavu a potvrdil, že jeho rameno již není omezujícím faktorem. Další hráči, kteří se vrací po nemoci, jsou Mohamed Tijani a Jakub Šural. Mimo hru zůstávají Pachlopník, Štěrba a Rogožan. Kádr má tedy solidní disponibilitu a trenér Hašek věří, že hráči budou na důležitý zápas o záchranu připraveni.

Vzájemná bilance: 30 zápasů (10–9–11), skóre 42:36. Celkem 44 zápasů (16–10–18), skóre 78:69.

Vstupenky za 10 korun lze zakoupit přes systém Zbroják ID nebo on-line.
Tak v neděli v ADAX INVEST Areně! Jde opravdu o všechno!

<>