Článek

Pozvěte jaro dovnitř. Zelenou mají rozkvetlé polštářky, řezané květiny i macramé

Byt, design, dekorace, interiér, tipy do bytu, magazín KULT* Brno
Bydlení

Tulipány, narcisy a osvěžující limetka. Kdy jindy do bytu vpustit průvan nové energie, když ne na jaře? Hravé a originální doplňky po zimě rozzáří tmavý interiér. V roce 2023 jsou v kurzu dřevo a pestré barvy. Jaké dekorace letos stojí za to si pořídit?

Velikonoční radovánky

Jaro je neodmyslitelně spjato s Velikonocemi. Správnou volbou je podomácku vyrobený spletený věnec z  vrbových větviček ověnčený pentlemi s  vajíčky. Dřevěný konferenční stůl v  obývacím pokoji díky váze s tulipány nebo narcisy doslova rozkvete.

Květin není nikdy dost

Květinový motiv patří mezi nadčasové vzory, které potěší hlavně po skončení chladné zimy. Tento dekor vypadá hezky v ložnici i v obývacím pokoji. Štětcem namalovaná rozkvetlá větvička dodá šmrnc obyčejné bílé zdi například za rámem postele. Detailisté ji mohou zkombinovat s  polštářky s květinovým motivem.

Byt, design, dekorace, interiér, tipy do bytu, magazín KULT* Brno

Rámečky s fotografiemi

Album zdokumentovaných vzpomínek nemusí být zavřené v šuplíku. Vystavené fotky s nejbližšími totiž navodí domácí atmosféru. Za zkoušku rozhodně stojí rámečky na fotografie s dřevěným dekorem. Letošní sezónu frčí také obrazy různého stylu i velikosti, které se právě s rodinnými portréty dají perfektně nakombinovat.

Retro časopisy a knihy

Svět bez informačních technologií zase začíná být trendy. Žádná sluchátka v uších nebo koukání do monitoru. Vůně potištěného lesklého papíru nebo fotografie legendárních hereček a idolů ženských srdcí je určitě atraktivnější. Vystavený štos časopisů na konferenčním stolku před gaučem se stal módním výstřelkem sezóny 2023.

Svíčky, sošky a macramé

Drobné dekorace také mohu vystihovat určitou filozofii, víru nebo životní styl. Fanoušci hygge stylu milují měkoučkou deku a zapálenou svíčku. Minimalisté zase jednoduché kovové sošky a bohémové spletené přírodní macramé. Styly a dekorace se můžou kombinovat podle osobního vkusu.

Byt, design, dekorace, interiér, tipy do bytu, magazín KULT* Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Jídlo & pití
V historických prostorách Zemanovy kavárny a cukrárny v Brně se mísí...
Recenze
Lze oživit tak primitivní hru, jako jsou piškvorky? Jistě. Pokud do ní...
Článek
Historie
Historie svíček se váže k problematice svícení od počátků lidstva...
Článek
Historie
Přestože John Fitzgerald Kennedy úřad prezidenta Spojených států...