Článek

Pestrá škála říjnových výstav

Článek Pestrá škála říjnových výstav, Veletrhy Brno. Magazín KULT*  Brno
Volný čas

Říjen nabízí pestrou škálu výstav, které potěší kreativní umělecké duše i prakticky zaměřené kutily. Mezinárodní strojírenský veletrh, největší burza historických vozidel v Česku, mezinárodní veletrh turistického a cestovního ruchu nebo festival kreativity. Tyto a mnohé další akce konající se na Brněnském výstavišti bezpochyby stojí za to navštívit.

Hned zkraje měsíce, a to od úterý 4. října až do pátku 7. října, bude Brněnské výstaviště hostit nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu budou zastoupeny všechny důležité oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

V rámci stejné události můžete navštívit i další oborové výstavy. Konkrétně jde o Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT, Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX, Mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING, Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH a Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX.

V sobotu 15. října chystají Veletrhy Brno největší burzu historických vozidel v České republice. VeteránTechna Brno pořádá trh a výstavu historických vozidel každý rok dvakrát, a to zjara a na podzim. Sběratelé si prohlédnou automobily, motocykly, součástky a náhradní díly, dokumentace, literaturu a jiné sběratelské předměty.

Pro dobrodruhy BVV ve dnech 20.–23. října připravuje program týkající se regionálního i celosvětového cestování. Celé čtyři dny tu budou výstavy a přednášky zaměřené na cestovní ruch a turismus. Jmenovitě se jedná o Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu GO, Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech REGIONTOUR a Mezinárodní výstavu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno

Pestrá škála říjnových výstav, Veletrhy Brno. Magazín KULT*  Brno

Pátek 21. října a následující dva dny budou na Brněnském výstavišti patřit události Brno Creative Days 2022, jež spojuje akce Prototyp, Maker Faire Brno a Game Access. Prostřednictvím workshopů a přednášek zde zájemcům představí různé podoby kreativity, inovací a vzdělání v networkingu. Výstava bude určená zejména pro lokální současné i budoucí herní vývojáře.

Nouzi o dobrou náladu nebudou mít ani děti, protože pro ně o víkendu 22. a 23. října Výstaviště Brno připravuje akci Comic-Con Junior. Organizátoři chystají zábavou nabitý program – fotografování a autogramiády s herci a komiksovými autory, cosplay, hraní her, besedy, workshopy, soutěže, přednášky, výstavy a mnoho dalšího.

Do konce letošního roku si návštěvníci v Pavilonu C Brněnského Výstaviště mohou prohlédnout jedinečnou výstavu z historie starověkého Egypta s názvem Tutanchamon: Jeho hrobka a poklady. Na ploše větší než 2 000 m2 je ukázka více než tisíce exponátů, grafik a videí. Součástí prohlídky je také zvukový průvodce výstavou pro děti i dospělé.

Ostatní

Výstaviště 405/1, Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Recenze
Knihy
Alan Rickman, to není jen Severus Snape. Je to také Tybalt v Romeovi a...
Recenze
Knihy
Jen málokterá biografie vzbuzuje tak rozporuplné reakce, vášnivé...
Článek
Knihy
Zajímalo vás někdy, jak se z pouhého rukopisu stane skutečná kniha...
Top
Recenze
Film
Zatímco u růžové části letního fenoménu Barbenheimer byl úspěch de...