Na minutku

Pavučinou nového čísla magazínu KULT* 03/2023 je osobní rozvoj

Nové číslo magazínu KULT*, 03/2023, Podzim, magazín KULT* Brno
Ostatní
Prázdniny skončily, léto pomalu odchází, začal nový školní rok. Číslo KULTu, které je od dnešního dne v distribuci, jsme záměrně věnovali vzdělávání a osobnímu rozvoji.

Vzdělání, knihy a sport. Třetí letošní KULT* se zaštítil triem zdánlivě nesourodých témat. Při bližším pohledu toho však mají společného docela dost. Všechny například mohou souviset s osobním rozvojem, tedy disciplínou, které se magazín rovněž věnuje.

Pevnou součástí KULTu bývají rozhovory se zajímavými lidmi. Ani toto vydání není výjimkou. A je jich skutečně hodně. O své názory se s redaktory podělil spisovatel Michal Viewegh, ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek, specialista na komunikační dovednosti Petr Vojnar nebo youtuber a zálesák Tomáš Krákora.

Hlavní tematickou linii reprezentují také historizující texty o hokejbale či školní docházce v českých zemích, případně eseje tepající zásahy do klasických literárních děl či nástup umělé inteligence. Mnohé se dozvíte také o vzniku knihy jako takové.

Recenze a kritiky nahlížejí oba díly letního fenoménu Barbenheimer nebo biografické Deníky Alana Rickmana a Život v poznámkách pod čarou nedávno zesnulého Terryho Pratchetta.

Nový KULT* toho ale nabízí ještě mnohem víc. Jedno z informačně nejhutnějších čísel v jeho dlouhé historii je už od 11. 9. 2023 k dispozici na výdejních místech v celém Brně. Snadnější cesta k získání magazínu KULT* vede přes předplatné. Najdete jej pokaždé ve své poštovní i e-mailové schránce.