Článek

Paramount sází na svůj doposud největší hit

paramount netflix kevin costner yellowstone magazín kult* brno
Film
Našlapaná podívaná s Kevinem Costnerem v hlavní roli

Zatímco si v České republice čím dál více lidí předplácí streamovací služby, v zahraničí nadále existují kabelovky, které produkují zajímavé projekty. Jednou z nich je nově vzniklá Paramount Network, která na začátku listopadu vrátila na televizní obrazovky westernový hit Yellowstone.

Čeští diváci si zamilovali streamovací služby. Předně máme k dispozici Netflix, HBO GO a Apple TV+, v budoucnu nás čeká i HBO Max a Disney+. Nesmíme zapomínat ani na Amazon, který je u nás dostupný a postupně získává českou lokalizaci.

V zahraničí se však i nadále vyvíjejí zajímavé projekty, které nevznikají primárně pro tyto služby. Příkladem budiž seriály ze světa Živých mrtvých vlastněné kabelovkou AMC, které jsou stále velmi sledované a rozrůstají se a nikdo z výše uvedených na ně nemá primární práva.

Jeden svůj hit si drží i nedávno vzniklá kabelovka Paramount Network, jež existuje teprve od roku 2018. Ta svým příchodem na trh nabídla divákům dva velmi zajímavé kousky – minisérii Waco zaměřující se na nechvalně proslulou událost, během které FBI obklíčila ranč plný sektářů.

Druhou novinkou byl seriál Yellowstone, westernově laděný projekt, který se zaměřuje na ranč rodiny Duttonových. Jde o skutečně velký pozemek, který musí čelit různým nástrahám, protože tu jsou tací, kteří si ho chtějí zabrat pro sebe. Rodina tedy svůj ranč musí ochránit, aby ho mohly spravovat další generace.

paramount netflix kevin costner yellowstone magazín kult* brno

Seriál může získat své nové diváky jak kvalitním zpracováním děje, tak i lákavým obsazením. V čele rodiny stojí světoznámý herec Kevin Costner. Sekundují mu například Luke Grimes (Padesát odstínů šedi), Wes Bentley (Interstellar) či Kelly Reilly (Britannia).

Westernové drama se stále vyšší sledovaností má poměrně svižné tempo, každá série obsahuje deset epizod, tedy kromě první, která jich má pouze devět. Aktuálně se vysílá čtvrtá, která odstartovala na začátku listopadu a opět lze vidět, že si s ní tvůrci pořádně vyhráli.

Paramount si je zároveň vědom úspěchu svého největšího hitu, a proto bylo jen otázkou času, kdy mu přiklepne nějaký rozšiřující příběh. Tak se stalo na začátku letošního roku, kdy stanice oznámila vznik seriálu s prostým označením 1883. Ten se dle očekávání zaměří na počátky rodiny Duttonových a odhalí nám události, kterým na ranči musela čelit první generace.

Kabelovka jde v tomto případě vstříc divákům, a tak seriál vzniká primárně pro streamovací službu Paramount+, která je už nyní dostupná i v části Evropy. Premiéra je stanovena na 19. prosince a i tento seriál je plný zvučných jmen – do ústředních rolí byli obsazeni herci jako Sam Elliott, Tim McGraw a Faith Hill.

paramount netflix kevin costner yellowstone magazín kult* brno

Novinky ze seriálového světa
Seriálový svět si našel další hojně diskutovaný a sledovaný seriál. Řeč není o ničem jiném než o jihokorejské Hře na oliheň, která na Netflixu trhala jeden rekord za druhým a své streamovací službě vydělal téměř miliardu. Dle říjnových průzkumů si první sérii pustilo neuvěřitelných 111 milionů předplatitelů.

V tomto případě jde o skutečně velké vítězství. Vydělal na něm jak Netflix, tak i jihokorejská tvorba jako taková. Netflix sice ještě oficiálně nepotvrdil druhou sérii, ale tvůrci prozradili, že na pokračování již pracují, a tak je jen otázkou, kdy to bude černé na bílém.

Co se týče novinek, známý film Trainspotting z roku 1996, který se v roce 2017 dočkal pokračování, čeká seriál. Ten bude navazovat na události obou snímků a zaměří se na Begbieho, nejstaršího a zároveň nejagresivnějšího člena ústřední party. Role se opět ujme herec Robert Carlyle, který si Begbieho zamiloval a v průběhu let se netajil tím, že by se mu rád věnoval více.

V seriálovém světě zároveň nedávno došlo k jednomu velkému loučení. Po neuvěřitelných devatenácti řadách opustil seriál Námořní vyšetřovací služba jeho ústřední herec Mark Harmon. Ten se v průběhu nejnovější řady vzdal role zvláštního agenta Gibbse. Jeho odchod však automaticky neznamená konec celého seriálu. Jeho místo zaujmou jiné postavy.

Yellowstone (seriál)

Drama / Western
USA, (2018–2022), 31 h 43 min 
Tvůrci: Taylor Sheridan, John Linson
Režie: Taylor Sheridan, Ed Bianchi, Stephen Kay, John Dahl, (více)
Scénář: Taylor Sheridan, Brett Conrad, Ian McCulloch, Eric Jay Beck, John Coveny
Kamera: Ben Richardson, David Johnson, Christina Voros, (více)
Hudba: Brian Tyler, Breton Vivian
Hrají: Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham...

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Babička Boženy Němcové z 19. století byla natolik slavná, že se o ní...
Recenze
Knihy
Dnes šedesátiletý Quentin Tarantino patří mezi nejoslavovanější tvůrce...
Top
Rozhovor
Film
Oba studovali JAMU, oba patří mezi nejoblíbenější české herce. A oba...
Recenze
Knihy
Literární série Zaklínač Andrzeje Sapkowského byla několik desítek let...