Recenze

Pán prstenů v karetním provedení

Recenze na karetní hru Pána prstenů

Recenze  karetní hra Pán prstenů, Natea frenche, vydavatelství Blackfire.Magazín KULT* Brno
Zábava
Pán prstenů: Karetní hra je kooperativní karetní hra, ve které se dostanete do světa Středozemě.

Karetní hra Pán prstenů vývojáře Natea Frenche je na českém trh již dvanáct let. Získala si řadu příznivců a nakladatelství Blackfire se rozhodlo zpřístupnit domácím zájemcům přepracovanou základní sadu karet v krabici. Teď si ji tak mohou vychutnat i čtyři hráči současně. Podaří se získat pro tuto výjimečnou hru další nadšence?

V Pánu prstenů: Karetní hře (dále jako PP:KH) hráči spolupracují a snaží se splnit jeden z trojice náročných úkolů, či dokonce všechny spojené do jedné kampaně. V průběhu hraní navštíví řadu ponurých míst a vybojují nejednu bitvu se skřety, pavouky i jinými zlořády. Základní sada obsahuje přes tři stovky karet, necelé dvě stovky žetonů, čtyři počítadla ohrožení, knihu pravidel a jejich abecední přehled. Karty hráčů se dělí do čtyř balíčků, každý se třemi hrdiny, a dalších takřka devadesát karet představuje nepřátele, lokace a nehezké události, jež je třeba překonat. Mnohé karty se v balíčcích opakují, ale i tak se můžete těšit na desítky krásných ilustrací a spoustu herních kombinací. Jak již možná tušíte, PP:KH není hrou pro začátečníky a doporučení od čtrnácti let zde dává smysl. Přestože můžete obtížnost ovlivňovat, k úspěšnému hraní je potřeba umně využívat unikátních schopností hrdinů, kombinovat je a ve vhodný okamžik využívat ty správné karty. Protagonisté a karty jsou navíc rozděleni do čtyř sfér vlivu a nemohou použít své zdroje na karty z jiné sféry. Pravidla nepatří k nejjednodušším, a i když si je po pár hrách osvojíte, občas nastanou situace, kdy si nebudete jisti přesným postupem. PP:KH má velmi dobře a jednoduše ošetřeny mechanismy pro hru jednoho až čtyř účastníků. Neplatí, že by hra měla diametrálně jinou obtížnost v rozdílném počtu účastníků. Variabilita možností se však úměrně tomu logicky zvyšuje. Ještě zajímavější se partie stává, když se hráči rozhodnou vytvořit si vlastní balíčky kombinací hrdinů a karet z jednotlivých sfér.

Recenze  karetní hra Pán prstenů, Natea frenche, vydavatelství Blackfire. Magazín KULT* Brno

Nezanedbatelnou roli má faktor náhody. Nejenže záleží na tom, jaké karty vám přijdou do ruky – takový vhodně vyložený Gandalf působí jako deus ex machina. Stejně tak i některé karty setkání, fungující jako váš protihráč, mohou za nepříznivých podmínek vyvolat malou katastrofu, ačkoliv jindy jsou bezzubé. PP:KH je tzv. živou karetní hrou, k níž ve světě vycházejí rozšíření přidávající nové hrdiny, karty i odlišná dobrodružství.

Shrnutí

Česky vycházela v letech 2011–2013, Blackfire však chystá další. I z toho důvodu nefunguje PP:KH jako občasné povyražení. Čím více od hry chcete, tím více času a energie do ní investujete. Přijmete-li tento fakt, můžete si sami i s přáteli užít řadu výjimečných a nikdy ne stejných herních sezení.

Recenze  karetní hra Pán prstenů, Natea frenche, vydavatelství Blackfire. Magazín KULT* Brno

Hodnocení: 80 %    

Pán prstenů: Karetní hra LCG - revidované vydání
Vydavatel: Blackfire CZ
Počet hráčů 1-4
Věk: 14+
Herní doba: 60-120

Koupit hru

KULT Máš předplaceno?

Máš předplaceno?

Další číslo ti neunikne – KULT* ti doneseme až pod nos. A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů. 

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Zřejmě nejznámější román Jiřího Stránského, který se dočkal i výpravné...
Recenze
Knihy
Po prvotině Rozsudek smrti přichází autorka s novou detektivní dvojicí...
Recenze
Film
Ve filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství se již potřetí...
Recenze
Knihy
Nehaste příznaky, pochopte příčiny. Heslo, které zde platí od začátku...