Na minutku

Nový videoklip mezinárodního projektu Fúzie Zuzany Mikulcové vznikl v Brně

Fúzie,Zuzana Mikulcová,Blind Tomorrow, magazín KULT* Brno
Hudba

Mezinárodní audiovizuální projekt zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové pokračuje. Výjimečné multižánrové hudební spojení s Danem Bártou, Barbarou Mochovou, Larou Abou Hamdan, Petrem Lipou, Jakubem Königem a Beatou Hlavenkovou letos doplní sedmý singl a videoklip s názvem Blind Tomorrow, propojující slovenskou a irskou scénu emotivním duetem Mikulcové a irského hudebníka Graema Marka “Granka” Donaldsona.

Pro natáčení videoklipu zvolila Zuzana s týmem jiný přístup. U všech předchozích kolaborací se nahrávka a videoklip natáčely současně v jednom prostoru. Píseň Blind Tomorrow byla nahrána ve studiu Filipa Hittricha v Trnavě, klip vznikl v oblíbeném brněnském klubu Mikulcové Music Lab, kde také několikrát vystoupila. Donaldson žije v Trnavě, kde vystupuje se svou kapelou The Native, se s Mikulcovou seznámil roku 2014 během natáčení pro Balcony TV Bratislava. Potkávali se pak na koncertech, s Blind Tomorrow uzrál čas na oslovení Donaldsona ke spolupráci. 

Zuzana nahrála píseň Blind Tomorrow s osvědčeným týmem Fúzie. Video natočil a sestříhal dvorní režisér projektu Fusion Dominik Janovský. 

Projekt Fúzie, vyzdvihující hudbu coby univerzální jazyk, začal před třemi lety, roku 2021 dostal netradiční podobu ekologického alba na dřevěném USB. Mikulcová v něm ztvárnila svou potřebu reagovat hudbou na společenskou situaci týkající se národnostních menšin a rostoucího extremismu a rasismu. Mikulcová chce se svým projektem Fúzie i nadále bořit pomyslné hranice a prostřednictvím spolupráce umělců vytvářet nejen hudební, ale i lidské a společenské spojení různých kultur a jazyků. Brzy přibyde do Fúzie ještě osmá a zároveň poslední autorsko-pěvecká spolupráce. 

<>