Článek

NEzbytná kultura

Editorial o podpora kultury v roce 2022, společnost NEzbytná. Magazín KULT* Brno
Ostatní
Není nad pořádný vodvaz na koncertě

Loňský rok byl chudý na spoustu věcí včetně kulturních akcí. Například se uskutečnila jen přibližně polovina všech festivalů, které se v naší vlasti běžně konají. Hodně festivalů posunulo termín konání až na letošní rok a jejich pořadatelé doufají, že vše už bude jako dřív. Tento krok učinil i jeden z největších a nejznámějších festivalů v naší kotlině Colours of Ostrava, na kterém vystoupí zvuční interpreti jako The Killers, LP a další. O dalších odvětvích kulturního průmyslu ani nemluvě.

Loňský rok, ale i ten předchozí byly ve znamení velkých přesunů. Promotérům všech kulturních akcí vůbec nezávidím jejich situaci. Nezávidím jim realizaci odsunutého festivalu na letošní rok s vidinou dražších energií a vyšších vstupních nákladů, které se zajisté do pořádání akce promítnou. Při zachování platnosti cen vstupenek z roku 2020 se mi realizace jeví jako pěkný „husarský kousek“. Držme jim palce, aby vše zvládli „bez ztráty kytičky“. Stejně tak držte palce i nám, kteří připravujeme magazín KULT. Plujeme totiž s nimi na jedné lodi, lodi s názvem KULTURA.

Přesto že byl loňský rok takový, jaký byl (pro zajímavost, loni touto dobou platil lockdown), tak jsem si pár kulturních akcí užil. Navštívil jsem několik divadelních představení, třeba První rande, Světáci, S láskou Mary ad. Oslavil jsem 20. výročí festivalu JazzFestBrno. Účastnil se konference s názvem Konference 360. Mrzí mě však, že jsem nestihl více hudebních koncertů a festivalů. Letos snad potěším své kulturní srdce více. 

A co vy, jaký byl váš loňský kulturní rok? Jaký bude ten letošní? Mám na vás prosbu, nezapomínejte letos na kulturu, je totiž pro nás i pro naši společnost NEzbytná.

Přeji vám v novém roce 2022 mnoho kulturních zážitků.

(Editorial zveřejněn v magazínu KULT 01/2022)

<>

Mohlo by vás zajímat

Článek
Historie
Historie svíček se váže k problematice svícení od počátků lidstva...
Článek
Historie
Přestože John Fitzgerald Kennedy úřad prezidenta Spojených států...
Článek
Zdraví
O pojmu mindfulness, pod nímž si mnoho z nás nejspíš představí zejména...
Top
Článek
Udělejte radost pod stromečkem dárkovým poukazem na focení v...