Článek

Nejslibnější knižní novinky jara

Nejslibnější knižní novinky jara, knihy, books, knižní novinky, magazín KULT* Brno
Knihy

Jaro je tady a s ním potřeba obměnit svůj šatník, ale také obnovit obsah své knihovny. Následující měsíce budou v literárním světě pestré. Těšit se můžeme na novinky oblíbených autorů a autorek, ale také na pár slibných prvotin. Na pultech knihkupectví se mimoto objeví nová vydání světových bestsellerů.

Alena Mornštajnová chystá na květen nový román. Les v  domě slibuje další dramatický příběh, ve kterém autorka čtenářům ukáže, že v životě nic není takové, jak to na první pohled vypadá, a žádné tajemství není pochováno dost hluboko, aby se nedalo vykopat.

S novinkou přichází už v  březnu i Petra Hůlová. Její Nejvyšší karta bude pojednávat o spisovatelce, která na prahu padesátky zpětně hodnotí svoji úspěšnou kariéru a komplikovaný osobní život. Mezi českými autory se objevuje také několik zajímavých prozaických debutů. Patří sem například Lampář, lodivodka a kluk z továrny na slzy Kateřiny Havlíkové, která slibuje půvabnou pohádku pro dospělé plnou imaginace a hravosti, která nechá vzpomenout na legendy typu Neila Gaimana nebo Terryho Pratchetta.

Nejslibnější knižní novinky jara, knihy, books, knižní novinky, magazín KULT* Brno

Ze severu k  nám vítr pro změnu přivane román Vítězové spisovatele Fredrika Backmana. Autor bestselleru Muž jménem Ove v něm završuje trilogii ze svého hokejového městečka Medvědín. V  knihkupectvích najdete také knihu Liny Nordquistové Půjdu s tebou. Ukazuje v ní, že naše životy vždycky závisely na přírodě, soucitu našich bližních a štěstí, které může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. V autorčině rodném Švédsku se její prvotina stala bestsellerem a byla vyhlášena knihou roku 2022.

Také čtěte
Série knih o Harrym Potterovi zanechala hlubokou stopu v celé jedné generaci čtenářů. Univerzum J. K...

Po úspěchu autobiografie Toma Feltona alias Draca Malfoye se v  květnu dočkáme dalšího titulu od osobnosti ze světa Harryho Pottera. Tentokrát se bude jednat o deníkové zápisky Alana Rickmana, který si ve filmech zahrál učitele lektvarů Severuse Snapea. Ani mladší ročníky nebo fanoušci fantastiky na jaře nepřijdou zkrátka. V rámci reedice vychází další díl fascinující fantasy ságy Kolo času. S novou obálkou se připomenou další díly Vampýrské akademie. Vzhledem k  úspěchu nejnovějšího filmového zpracování se čerstvého vydání dočká i Matylda britského spisovatele Roalda Dahla.

Nejslibnější knižní novinky jara, knihy, books, knižní novinky, magazín KULT* Brno

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Film
Rudolf Havlík zásobuje kina svými romantickými komediemi již několik...
Top
Recenze
Divadlo
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly. Román Hana Aleny...
Recenze
Film
Při představě života lidí v roce 1877 většině z nás vytanou na mysli...
Top
Recenze
Knihy
Ernestu Clineovi se před dvanácti lety podařil kousek, o němž sní...