Článek

Nejslibnější knižní novinky jara

Nejslibnější knižní novinky jara, knihy, books, knižní novinky, magazín KULT* Brno
Knihy

Jaro je tady a s ním potřeba obměnit svůj šatník, ale také obnovit obsah své knihovny. Následující měsíce budou v literárním světě pestré. Těšit se můžeme na novinky oblíbených autorů a autorek, ale také na pár slibných prvotin. Na pultech knihkupectví se mimoto objeví nová vydání světových bestsellerů.

Alena Mornštajnová chystá na květen nový román. Les v  domě slibuje další dramatický příběh, ve kterém autorka čtenářům ukáže, že v životě nic není takové, jak to na první pohled vypadá, a žádné tajemství není pochováno dost hluboko, aby se nedalo vykopat.

S novinkou přichází už v  březnu i Petra Hůlová. Její Nejvyšší karta bude pojednávat o spisovatelce, která na prahu padesátky zpětně hodnotí svoji úspěšnou kariéru a komplikovaný osobní život. Mezi českými autory se objevuje také několik zajímavých prozaických debutů. Patří sem například Lampář, lodivodka a kluk z továrny na slzy Kateřiny Havlíkové, která slibuje půvabnou pohádku pro dospělé plnou imaginace a hravosti, která nechá vzpomenout na legendy typu Neila Gaimana nebo Terryho Pratchetta.

Nejslibnější knižní novinky jara, knihy, books, knižní novinky, magazín KULT* Brno

Ze severu k  nám vítr pro změnu přivane román Vítězové spisovatele Fredrika Backmana. Autor bestselleru Muž jménem Ove v něm završuje trilogii ze svého hokejového městečka Medvědín. V  knihkupectvích najdete také knihu Liny Nordquistové Půjdu s tebou. Ukazuje v ní, že naše životy vždycky závisely na přírodě, soucitu našich bližních a štěstí, které může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. V autorčině rodném Švédsku se její prvotina stala bestsellerem a byla vyhlášena knihou roku 2022.

Také čtěte
Série knih o Harrym Potterovi zanechala hlubokou stopu v celé jedné generaci čtenářů. Univerzum J. K...

Po úspěchu autobiografie Toma Feltona alias Draca Malfoye se v  květnu dočkáme dalšího titulu od osobnosti ze světa Harryho Pottera. Tentokrát se bude jednat o deníkové zápisky Alana Rickmana, který si ve filmech zahrál učitele lektvarů Severuse Snapea. Ani mladší ročníky nebo fanoušci fantastiky na jaře nepřijdou zkrátka. V rámci reedice vychází další díl fascinující fantasy ságy Kolo času. S novou obálkou se připomenou další díly Vampýrské akademie. Vzhledem k  úspěchu nejnovějšího filmového zpracování se čerstvého vydání dočká i Matylda britského spisovatele Roalda Dahla.

Nejslibnější knižní novinky jara, knihy, books, knižní novinky, magazín KULT* Brno

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Umění
Psát o této fotografické „ochutnávce“ jako o výstavě mohlo by se zdát...
Top
Článek
Film
Melodramata mají v italské kinematografii rozmanité žánrové podoby. K...
Recenze
Divadlo
Pražské Divadlo Palace vtrhne na začátku září do Divadla Bolka Polívky...
Recenze
Knihy
Gamebooky – knihy, jež nejen čtete, ale také v nich rozhodujete o...