Článek

Nejslibnější dubnové filmové premiéry

Dubnové filmové premiéry, film, cinema, Tři mušketýři, Renfield, Invalida, Bod obnovy, magazín KULT* Brno
Film

V dubnu nás čekají nejvýznamnější křesťanské svátky roku Velikonoce a s nimi také pořádná nadílka zajímavých filmových premiér. Od dobrodružství, přes horory a komedie si snad každý najde něco, co by ho mohlo zajímat. Pojďte se s námi podívat, co nás čeká v útulném šeru kin v době, kdy venku vládne aprílové počasí. 

 

Hned na začátku měsíce se můžete těšit na pořádnou dávku dobrodružství ve filmu Tři mušketýři: D'Artagnan, který bude mít premiéru 6. 4. 2023. Půjde o první část plánované dvoudílné série s Francoisem Civilem v roli D'Artagnana, Vincentem Casselem jako Athosem, Pio Marmaiem jako Porthosem a Romainem Durisem jako Aramisem. Roli Milady de Winter ztvární Eva Green. Ve filmu se ale objeví i další známé tváře, kupříkladu Vicky Krieps, kterou mohli diváci nedávno vidět famózně ztvárnit hlavní roli císařovny Sissi ve filmu Korzet. Film má rozpočet 73 milionů dolarů a očekává se, že by mohl být jednou z nejlepších filmových adaptací tohoto klasického díla Alexandra Dumase.

Tři mušketýři: D'Artagnan, Premiéra 6. 4. 2023. Režie: Martin Bourboulon. Žánr: Dobrodružný film

13. 4. se na diváky chystá dávka humoru v hororovém hávu ve filmu Renfield. Film vypráví příběh Renfielda (Nicolas Hoult), který je služebníkem samotného hraběte Drákuly (Nicolas Cage). Tomu musí vyplnit všechna přání, jakkoli mohou být nechutná či ponižující. Za odměnu od něj získává nesmrtelnost a některé zvláštní schopnosti. Renfield se však cítí být svým narcistickým upířím pánem zotročen, a po staletích hledá cestu k vysvobození z jeho vůle. 

Renfield, Premiéra 13. 4. 2023. Režie: Chris McKay, Žánr: komedie, horor, fantasy

Máte rádi černé komedie? Pak by vás neměl minout slovenský film Invalida, který bude mít premiéru 20. 4. Jeho příběh se odehrává v 90. letech na slovenském maloměstě. Samozřejmostí jsou tedy dobové rekvizity, jako barevná saka a šusťákovky, obří přehrávače, videopůjčovny a také záplava všelijakých podvodníčků, maskujících se jako „podnikatelé.“ Hlavní postavou je Laco Hundera (Gregor Hološka), údržbář v muzeu, jehož cholerická povaha dostane do nesnází, aby se za pomoci nečekaného parťáka (Zdeněk Godla) vydal na divokou jízdu za pomstou.

Invalida, Premiéra 20. dubna 2023. Režie: Jonáš Karásek. Žánr: retro, satira, komedie

Jestli máte spíše chuť se bát, doporučujeme upřít pozornost k dalšímu dílu série Evil Dead, tentokrát pod názvem Smrtelné zlo: Probuzení s premiérou rovněž 20. 4. Děj se výjimečně nebude odehrávat v chatě v lese. Monstra místo toho budou řádit přímo ve městě a to v mrakodrapu. Budeme sledovat příběh dvou odcizených sester, jejichž shledání naruší probuzení démonů. Sestry budou nuceny bojovat s masožravými monstry o přežití.

Smrtelné zlo: Probuzení, Premiéra 20. 4. 2023, Režie: Lee Cronin, Žánr: Horor, Thriller, Fantasy

Naším posledním filmovým tipem na duben je film z Česko, Slovensko, Polsko, Srbské koprodukce Bod obnovy, s premiérou 27. 4. Jde o dramatický sci-fi thriller odehrávající se v roce 2041, kdy existuje možnost člověka v případě jeho nepřirozené smrti, obnovit. Když je zavražděn přímo autor této revoluční technologie Obnovy, ujímá se vyšetřování mladá a ambiciózní detektivka (Andrea Mohylová). Na první pohled detektivní příběh skrývá mnohá morální dilemata. Například se ptá, zda si všichni lidé skutečně zaslouží druhou šanci. 

Bod Obnovy, Premiéra 27. 4. 2023, Režie: Robert Hloz, Žánr: Sci-Fi, Krimi

Dubnové filmové premiéry, film, cinema, Tři mušketýři, Renfield, Invalida, Bod obnovy, magazín KULT* Brno

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Film
Oba studovali JAMU, oba patří mezi nejoblíbenější české herce. A oba...
Recenze
Knihy
Literární série Zaklínač Andrzeje Sapkowského byla několik desítek let...
Top
Recenze
Film
Historické drama Jeanne du Barry – Králova milenka představuje...
Recenze
Knihy
Ondřej Veselý je organizátorem dobročinné sbírky s názvem Vánoční...