Článek

Nejslibnější březnové filmové premiéry

Březnové filmové premiéry, kino. filmy, kinopremiéry,Cinema, Creed 4, John Wick, magazín KULT* Brno
Film

Měsíc březen bývá zpravidla nevlídný a sychravý. Sníh už roztál, ale ještě není teplo. Když svítí slunce, doprovází ho studený vítr a zařivé paprsky se mohou v mžiku proměnit v průtrž mračen. To jsou ovšem ideální podmínky k tomu, strávit příjemné odpoledne s dobrým filmem. A do kin se v březnu chystají některé skutečně zajímavé premiéry. 

Hned 2. března se na plátnech kin objeví premiéra třetího dílu spin offu Rockyho, Creed III (řežie a hlavní role Michael B. Jordan, známý též z filmu Black Panther: Wakanda nechť žije). Hlavní postavou je Adonis Creed. Je to syn Rockyho přítele, kterého slavný boxer trénuje. Ve třetím díle se má už bez Rockyho vedení střetnout se svým dávným sokem, který touží po pomstě. 

Creed III Premiéra: 2. března 2023. Režie: Michael B. Jordan, Clayton J. Barber. Žánr: drama z boxerského prostředí

Březnové filmové premiéry, kino. filmy, kinopremiéry,Cinema, Creed, magazín KULT* Brno

Stejný den jako Creed III, tedy 2. 3. 2023 nás čekají premiéry i několika dalších zajímavých filmů. Pokud jste jako já milovali v dětství knihy o Belle a Sebastiánovi, jistě vás také potěší zpráva o chystané premiéře rodinného filmu Bella a Sebastián: Nová generace. Film bude o desetiletém městském chlapci Sebastiánovi. Ten přijíždí na ovčí farmu za svou babičkou a tetou. Vesnické prostředí jej ale nudí a on hledá, čím by se zabavil, když narazí na velkého bílého psa Bellu, které její majitel ubližuje. Sebastián se jí rozhodne pomoci a tak začne jejich společné dobrodružství. 

Bella a Sebastián: Nová generace. Premiéra: 2. března 2023. Režie: Pierre Coré. Žánr: dobrodružný rodinný film

Březnové filmové premiéry,Bella a Sebastián: Nová generace, kino. filmy, kinopremiéry,Cinema, Creed, magazín KULT* Brno

Do třetice všeho dobrého nás 2. 3. 2023 čeká ještě premiéra fantasy filmu Dungeons & Dragons: Čest zlodějů. Mělo by jít o odlehčený akční fantasy film, který touží potěšit fanoušky stolních RPG, zejména hráče Dungeons & Dragons. Bavit by ale měl všechny fanoušky fantasy filmů. Hlavní postavou příběhu je potulný bard Edwin (Chris Pine), který se se svou partičkou zlodějů živí krádežemi vzácných artefaktů. Jak ale lze očekávat, jednou se jim podaří ukrást něco, co nikdy nemělo spatřit světlo světa. Edwin se rozhodne svou chybu napravit a vydá se spolu s partou přátel za zdánlivě nesplnitelným úkolem. 

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů. Premiéra: 2. března 2023. Režie: John Francis Daley, Jonathan Goldstein. Žánr: dobrodružný, fantasy

Březnové filmové premiéry,Dungeons & Dragons: Čest zlodějů, kino. filmy, kinopremiéry,Cinema, Creed, magazín KULT* Brno

V polovině března, konkrétně 16. 3. 2023 nás čeká česká premiéra filmu 65. Tento dobrodružný sci-fi thriller s Adamem Driverem v hlavní roli nabízí neotřelou zápletku. Pilot Mills nouzově přistává na neznámé planetě. Brzy zjistí, že se ocitl na Zemi, ale před 65 miliony let. Mills a další přeživší Koa se mohou zachránit jedině, pokud projdou krajinou plnou nebezpečných pravěkých stvoření. 

65. Premiéra: 16. března 2023. Režie: Scott Beck, Brian Woods. Žánr: Sci-fi, Thriller

Březnové filmové premiéry,65, Adam Driver, Sam Raimi, kino. filmy, kinopremiéry,Cinema, Creed, magazín KULT* Brno

A na závěr měsíce se dočkají fanoušci filmů o Johnu Wickovi. 30. 3. 2023 nás totiž čeká John Wick: Kapitola 4. V tomto filmu John Wick (Keanu Reeves) odhalí cestu k poražení Nejvyšší rady. Bude však muset čelit novému mocnému nepříteli a jeho nová spojenectví proti němu obrátí i některé z jeho přátel. 

John Wick: Kapitola 4. Premiéra: 30.3.2023. Režie: Chad Stahelski, Žánr: akční krimi thriller

Březnové filmové premiéry, kino, John Wick: Kapitola 4. Keanu Reeves, filmy, kinopremiéry,Cinema, Creed, magazín KULT* Brno
<>

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Literární série Zaklínač Andrzeje Sapkowského byla několik desítek let...
Top
Recenze
Film
Historické drama Jeanne du Barry – Králova milenka představuje...
Recenze
Knihy
Ondřej Veselý je organizátorem dobročinné sbírky s názvem Vánoční...
Recenze
Divadlo
Jeden Hamlet mu nestačí. Stanislav Moša na to v Městském divadle Brno...