Na minutku

Navštivte novou výstavu a pohleďte do Tváře minulosti

Archeopark Pavlov, Výstava Tvář minulosti, magazín KULT* Brno
Historie
Šaman (Autor fotografie: Jan Cága)

Archeopark Pavlov zahajuje sezónu s jedinečnou výstavou. Od 1. dubna se mohou jeho návštěvníci seznámit s vědeckou metodou rekonstrukce podoby člověka, která přivádí k životu dávno zapomenuté tváře minulosti.  

Výstava Tvář minulosti přibližuje veřejnosti metodu rekonstrukce podoby člověka. Toto spojení antropologické a sochařské práce nám umožňuje spatřit tváře lidí, kteří žili před stovkami a tisíci lety a z nichž se nám do dnešní doby zachovaly jen kosterní pozůstatky. Výstava představuje společnou práci antropoložky Evy Vaníčkové a sochaře Ondřeje Bílka z Laboratoře antropologické rekonstrukce Moravského zemského muzea. Ti se rekonstrukcím podoby věnují již řadu let a mají za sebou mnoho úspěchů. V rámci výstavy se návštěvníci seznámí nejen s výslednými rekonstrukcemi, s důrazem na období paleolitu, ale také s celým procesem jejich vzniku a okrajově i s problematikou rekonstrukce podoby pravěkých zvířat. Návštěvníci se mohou těšit na vystavení nejnovějšího díla této dvojice, šamana nalezeného na konci 19. století v Brně a pocházejícího z kultury gravettienu, tedy z období lovců mamutů. 

Termín: 1. dubna – 28. května 2023 (dle otevírací doby archeoparku, duben: pátek až neděle, 9:00-16:00, květen: úterý až neděle, 9:00 – 17:00)

Archeopark Pavlov 
23. dubna 264, 692 01 Pavlov
archeopark@rmm.cz