Na scénu přichází nové GTA

Legendární gangsterská trilogie v novém kabátě.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, magazín Kult* Brno
Zábava
Remastrovaná trilogie nabízí řadu vylepšení, a to včetně ovládání ve stylu GTA V

Společnost Rockstar Games se proslavila především díky již poměrně dlouhé sérii her, které jsou známé pod zkratkou GTA. Zatímco hráči dlouhou dobu vyhlížejí šestý díl, letošní listopad jim nadělil jinou hru z této série.

Je to už dlouhých osm let, co společnost Rockstar Games vydala Grand Theft Auto V. Hra ožila především v roce 2015, kdy vyšla i na PC – v tu chvíli se strhla hlavní vlna jejího hraní, která pokračuje dodnes. Avšak už od roku 2013 někteří čekají na slibované pokračování. To je stále v nedohlednu. Místo toho nedávno Rockstaři oznámili, že vydají novou hru s dlouhým názvem Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition. Ta vyšla už 11. listopadu a hráčům nabízí remasterované verze populárních dílů GTA 3GTA: Vice City a GTA: San Andreas. I tyto jsou doposud hojně hrané, a tak se jim společnost rozhodla věnovat nové kabáty. Trilogie je dostupná na všech hlavních platformách, jen na mobily bude dostupná až na začátku příštího roku. Hlavním lákadlem je především vylepšená grafika a optimalizace na nejnovější sestavy. Reálně tato trilogie nepřináší nic nového, jen nabízí nový pohled na staré tituly.

Co se týče grafiky, textury jsou nyní přizpůsobeny větším rozlišením, zvětšila se vzdálenost vykreslování a kompletně se změnil systém světel a stínů. Trochu se zlepší i hratelnost, všechny tři díly by měly převzít ovládání GTA: San Andreas, takže střílení v GTA 3 GTA: Vice City bude mnohem příjemnější. Dále budou do hry aplikovány některé prvky z pátého dílu GTA. Kromě toho budou mít hráči možnost si restartovat neúspěšné mise, což doposud nešlo. Příběh i obsazení se nemění, vše zůstává prakticky stejné, jen v některých ohledech vylepšené. Cílem Rockstarů totiž nebylo hráčům nabídnout zcela novou hru, ale tři staré, které upravili tak, aby se hrály mnohem příjemněji. Jde sice o potěšující úmysl, ale ne zrovna levný – celou trilogii lze koupit za 1 599 Kč.

Její vydání přišlo jako blesk z čistého nebe, prakticky nikdo ho nečekal. Rockstaři si možná uvědomili, že jim vývoj dalšího GTA trvá poměrně dlouho, a tak se rozhodli investovat do menší náplasti a část hráčů tak umlčet. Drtivá většina z nich se však nadále těší na očekávanou šestku.

Grand-theft-auto-the-trilogy-kult
Magazín KULTINO*. Máte předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – magazín KULTINO* vám 4x do roka doneseme až pod nos do vaší poštovní a e-mailové schránky.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů.

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Divadlo
Babička Boženy Němcové z 19. století byla natolik slavná, že se o ní...
Recenze
Knihy
Dnes šedesátiletý Quentin Tarantino patří mezi nejoslavovanější tvůrce...
Recenze
Lze oživit tak primitivní hru, jako jsou piškvorky? Jistě. Pokud do ní...
Recenze
Knihy
Literární série Zaklínač Andrzeje Sapkowského byla několik desítek let...