Na minutku

Moje slunce Mad zaznamenává další mezinárodní úspěch

Moje slunce Mad Michaely Pavlátové, César, magazín KULT* Brno
Film

Koprodukční česko-francouzsko-slovenský film režisérky Michaely Pavlátové Moje slunce Mad (Ma Famille Afgane) zaznamenal velký úspěch, získal nominaci na prestižní cenu francouzské akademie César 2023 v kategorii celovečerní animovaný film. Jde o další úspěch pro českou animaci a také o další z řady významných ocenění pro tento snímek, který již získal například nominaci na Zlaté glóby nebo Cenu poroty na festivalu animovaných filmů v Annecy.

Ve francouzských kinech snímek Moje slunce Mad v loňském roce uvedla s úspěchem u diváků i kritiky distribuční společnost Diaphana. O zlatou sošku se bude režisérka ucházet na slavnostním večeru 24. února. Dalšími nominovanými filmy v této kategorii jsou Myška a medvěd na cestách (Ernest et Célestine: Le Voyage en Charabie) a Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo (Le Petit Nicolas – Qu’est-ce qu’on attend pour être heureux). Producenty Moje slunce Mad za Českou republiku jsou Kateřina Černá a Petr Oukropec ze společnosti Negativ, která slavila i mezinárodní úspěch s animovaným filmem Alois Nebel, jenž získal Evropskou filmovou cenu v kategorii animovaných filmů.

Film Moje slunce Mad zasazený do prostředí Afghánistánu vznikal osm let. Do tuzemských kin jej uvedla 21. října 2021 společnost Aerofilms s českým dabingem. Ve světě je film uváděn v mezinárodní jazykové verzi. Hlas hlavní hrdinky patří v obou verzích Zuzaně Stivínové, která tak zvládla roli v češtině, angličtině a jazyku darí.

<>