Článek

MikuLOVE podruhé a živelněji

Hudební festival MikuLOVE 2022, Magazín KULT* Brno
Festival
Mikulovský amfiteátr bude již tento pátek a sobotu opět hostit pestrý hudební výběr.

Přes dvacet šest kapel nabídne ve dnech 26. a 27. srpna v areálu letního kina v Mikulově 20+2. ročník festivalu MikuLOVE, který navazuje dramaturgií a podtitulem: „Festival nepopulární hudby“ na dvacetiletou tradici zdejšího festivalu Eurotrialog. 

V unikátním spojení zahrají letos pouze při této příležitosti kapela Už jsme doma spolu s legendární cimbálovkou Hradišťan. Návštěvníky festivalu MikuLOVE čeká unikátní zážitek z jejich společného vystoupení, při kterém dojde k propojení křehkosti a divokosti, folklórní subtilnosti a punkové zběsilosti a nepředvídatelnosti. Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu a to v poměru přibližně půl napůl. 

Obsazení fúze bude přicházet s různými variacemi: zazní „hradišťanské“ verze písní Už jsme doma v podání samotného Hradišťanu a naopak „užjsmedomácké“ verze skladeb Hradišťanu v podání samotných Už jsme doma. V různých kombinacích se navíc propojí i jednotliví hudebníci nebo sekce napříč oběma kapelami. Hlavní část programu pak představí oba soubory spojené do jednoho, hrajícího ty či ony skladby společně. Aranží skladeb Už jsme doma se ujme Jiří Pavlica a skladeb Hradišťanu Miroslav Wanek.

Dějištěm festivalu se opět stane nově zrekonstruovaný amfiteátr letního kina v Mikulově, přilehlý park a další místa v tomto historickém jihomoravském městě. Návštěvníkům bude k dispozici stanové městečko a veškerý festivalový servis včetně bohatého občerstvení. Areál amfiteátru je bezbariérový. 

Také čtěte
Woodstock ’69 je kult! Samotný název se dokonce používá i jako přízvisko pro označení velkých...

Na MikuLOVE dále vystoupí Michal Ambrož & Hudba Praha, Krásné nové stroje, Znouzectnost, Echt! nebo Helmutova stříkačka. Poprvé se zde také představí tvrdší žánr v podobě sólového projektu Michala Milka Bolehlav

V sobotu na návštěvníky čeká také doprovodný program - dvě představení pro děti souboru Kejklíř, slam poetry, v mikulovské synagoze pak koncert písničkáře Oldřicha Janoty a na zahrádce U Zajíce výstava Karla Šustera s fotografiemi z minulých ročníků festivalu. 

MikuLOVE navazuje na dvacetiletou tradici festivalu Eurotrialog, který v Mikulově až do svého předčasného skonu v roce 2019 pořádal hudebník, promotér, fotograf a dobrá duše alternativní hudby Romek Hanzlík. O dramaturgii se také stará Romkův dlouholetý přítel a kolega z kapel FPB a Už jsme doma Miroslav Wanek. Pořadatelství převzali po domluvě s Romkovou životní partnerkou Ladou Kuruczovou jeho přátelé a kolegové Petr Pošvic a Radim Svatoň.

Festival, který dává prostor nekomerční - nemainstreamové hudbě, umělcům ‚okrajových‘ žánrů, není pouze o zvučných jménech, ale i o mladých talentech. Ve svém názvu má proto zvýrazněno slovo LOVE (láska) a nejde jen o slovní hříčku - jde o symbolické vyjádření ducha celého festivalu, který je o lásce k hudbě, ale i o lásce mezi lidmi, o toleranci, hledačství, o respektu k ostatním a hlavně o fantazii bez limitů, o nekonečném objevování. 

Festival je realizován za podpory Jihomoravského kraje, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR

Dvoudenní i jednodenní vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut
Více informací i kompletní program naleznete na www.miku-love.cz

Mohlo by vás zajímat

Top
Recenze
Knihy
Alan Rickman, to není jen Severus Snape. Je to také Tybalt v Romeovi a...
Recenze
Knihy
Jen málokterá biografie vzbuzuje tak rozporuplné reakce, vášnivé...
Článek
Knihy
Zajímalo vás někdy, jak se z pouhého rukopisu stane skutečná kniha...
Top
Recenze
Film
Zatímco u růžové části letního fenoménu Barbenheimer byl úspěch de...