Na minutku

Mendel Festival 2023. Oslavte narozeniny otce genetiky hravě naučným programem

Mendel Festival 2023, Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity, Gregor Johann Mendel, otec genetiky, dědičnost
Festival

Mendel Festival oslavuje výročí narození Gregora Johanna Mendela, přezdívaného také jako otec genetiky. Letošní ročník se uskuteční 21. a 22. července 2023 v Mendelově muzeu Masarykovy univerzity. Festival návštěvníkům nabídne hudební i populárně-naučný a odborný program. V sobotu od 14 h bude mít Masarykova univerzita přichystaná přírodovědná stanoviště pro veřejnost i rodiny s dětmi.

Mendelovo muzeum připravuje stánek s názvem Svět zblízka, kde si návštěvníci mohou prohlédnout preparáty pod mikroskopem. Stanoviště pojmenované O ptačím hlase zase odhalí tajemství dědičnosti u ptáků a naučí rozeznávat zvuky pěvců. Stánek s názvem DNA jako řetízek z korálků zase ukáže, jak se DNA replikuje.

Stanoviště Podívejme se tomu na zoubek umožní dětem i dospělým prozkoumat zkamenělé zuby a odhadnout, čím se pravěká zvířata v minulosti živila. Předposlední stánek pojmenovaný Nahlédněte do světa Brněnské živé laboratoře ukáže vzorkování a jeho význam pro ochranu životního prostředí. V neposlední řadě si v Mendelově výtvarné dílně mohou návštěvníci vyrobit placku s typicky známým motivem hrachu.

Více informací o festivalu se dozvíte na webových stránkách nebo v sekci akce.

Muzea

Mendlovo náměstí 1a, Brno