Článek

Máte opravdu dobře zabezpečené své cennosti?

Safe Boxes, trezory, magazín KULT* Brno
Byznys

Nejedná se jen o šperky, ceniny či vzácné umělecké předměty, o jejichž bezpečnost by se měl starat například nákladný domácí alarm. V dnešní digitální době se také stále častěji zapomíná například na staré rodinné fotografie nebo důležité dokumenty, které snadno můžou podlehnout zkáze. Ať již působením vody, nebo ohně.

Důvodů k  ochraně drahých kovů, šperků, dokumentů, nebo dokonce datových disků či rodinných památek je spousta, a je proto dobré jim věnovat zvýšenou pozornost. Způsob zabezpečení, o kterém bude řeč, znáte možná spíš z kriminálních filmů většinou zahraniční produkce. Nakolik se vám však tento způsob může zdát být výstřední či přehnaný, není namístě jej zlehčovat. Kam tedy s cennostmi, které z jakéhokoli důvodu nechceme nebo nemůžeme mít doma? Ideálním řešením jsou soukromé bezpečnostní schránky. Kde je však hledat? První, co člověka napadne, je: v bance. Potíž ovšem může nastat s jejich následnou dostupností, kdy se musíme řídit otevírací dobou. Banky se navíc často řídí omezeními, která nám nemusí vždy vyhovovat.

Nepřijímají k úschově například hotovost či cenné papíry. Samozřejmě vás může napadnout: kdo by chtěl do schránky uložit hotovost, když existují banky třeba i s dobrým úrokem, a navíc možností nakládat s hotovostí v klidu a z pohodlí domova? Jenže peníze jsou anonymní a člověk může mít i potřebu si peníze takto uložit bez toho, aby o jejich existenci krom něj samotného kdokoli věděl. A výběr se náhle zužuje. Navíc se nemusí nutně jednat o aktuální oběživo!

Safe Boxes, trezory, magazín KULT* Brno

Dalším limitem pro takovéto uschování je pojištění hodnoty věcí. To by sice u bezpečnostní schránky neměl být z její podstaty problém, ale uložené předměty pojištěné být musí. Většina bank v těchto případech limituje uložený obsah hodnotou půl milionu korun. Některé banky mají tento strop o tři sta tisíc vyšší s tím, že se klient podpisem smlouvy obecně zavazuje, že tuto sumu nepřesáhne.

Existují však i soukromí zřizovatelé bezpečnostních schránek, kteří vám poskytnou servis, jejž u běžných bank nenajdete. Jedním z takových poskytovatelů je i společnost SafeBoxes, která se na provoz bezpečnostních schránek specializuje. Svým klientům v  Brně nabízí například první plně robotizovaný trezor! Díky tomu zde máte bezpečnostní schránku k dispozici nonstop s třídou zabezpečení trezoru dokonce vyšší, než bývá u bank, pro které bývají schránky spíš doplňkovou službou.

Navíc je zde přístup zcela anonymní. Účet si tedy můžete založit buď on-line, či na pobočce, kde si klíč a bezpečnostní kartu vyzvednete při své první návštěvě. Tím váš osobní kontakt se společností končí. A kdy následně navštívíte svoji schránku, závisí zcela na vás. Máte zde k dispozici pět velikostních variant s objemem až do 15 litrů.

Společnost SafeBoxes nepodléhá ohlašovací povinnosti k ČNB a údaje o svých klientech neposkytuje ani orgánům státní správy. Pronájem schránky je věcí obchodního tajemství mezi vámi jako klientem a zřizovatelem bezpečnostní schránky. SafeBoxes navíc nabízí pojištění až do výše 10 milionů korun.

Safe Boxes, trezory, magazín KULT* Brno

SafeBoxes
Londýnské náměstí 881/6, Brno
BBP – budova C, 639 00 Brno
+420 515 556 660
E-mail: info@safeboxes.cz

web: https://www.safeboxes.cz/

Mohlo by vás zajímat

Top
Článek
Jídlo & pití
Mlaskání, srkání, hltání, říhání… Zajisté jste se s podobnými projevy...
Top
Rozhovor
Vzdělávání
Historie VUT v Brně sice sahá až na přelom 19. a 20. století, ale v...
Top
Rozhovor
Vzdělávání
Ředitel „stroje na zázraky“ Jiří Dušek stojí v čele Hvězdárny a...
Článek
Sport
1000 Miles Adventure je extrémní nonstop závod napříč Česko-Slovenskem...