Recenze

Malý princ hýří nápady, myšlenky knihy však nepředá

Divadelní recenze na muzikál Malý princ

Recenze muzikálu Malý princ v podání Jana Cíny, na motivy knihy Antoina de Saint-Exupéryho, Divadlo Bolka Polívky. Magazín KULT*
Divadlo
Hudební projekt na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury. V titulní a jediné roli originálního zpracování se představí Jan Cina.

Malý princ, muzikál v režii Šimona Cabana, opět vyprodal sál Divadla Bolka Polívky. Čím tato poetická inscenace nejvíce zaujme? A podařilo se vystihnout ducha slavné předlohy? Autoři si vytyčili nelehký úkol a uspěli jen částečně.

Již první pohled na scénu napovídá, že tato adaptace bude hýřit originálními nápady a různorodými rekvizitami. Křehká růže ztvárněná pomocí zlatavé fólie a větráku. Domýšlivý král zhmotněný díky neobvyklé kombinaci stínohry a projekce. Malý princ šplhající po nebeském dómu. To všechno jsou obrazy, které se vám vryjí do paměti. Silnou stránkou inscenace je také skvělý herecký i pěvecký výkon Jana Ciny, jehož malý princ je zároveň melancholický i dětsky naivní. Bohužel je třeba říct, že jako celek dílo příliš nefunguje a divák neznalý předlohy se může v ději snadno ztrácet. Také tempo je značně nevyrovnané.

Některé pasáže příběhu jsou uspěchaně přeskočeny bez patřičné pointy, například známá scéna s beránkem. Naopak jiné, třeba setkání malého prince s opilcem, jsou neúměrně natahované. Právě kvůli pomalejšímu tempu není inscenace příliš vhodná pro dětského diváka.

Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho je zrcadlem nesmyslného světa dospělých, kteří dávno zapomněli, co má v životě skutečnou cenu. Myšlenky předlohy i její emocionální hloubku se na jeviště přenést nepodařilo a přes všechnu originalitu a skvělý Cinův výkon je jen poetickou ilustrací, která ve vás vyvolá touhu znovu sáhnout po legendární knize.

Hodnocení: 65 %      

Malý princ
Divadlo Bolka Polívky
Psáno z představení z 1. 3. 2022

O představení

KULT Máš předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – KULT* vám doneseme až pod nos.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů. 

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Film
Rudolf Havlík zásobuje kina svými romantickými komediemi již několik...
Top
Recenze
Divadlo
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly. Román Hana Aleny...
Recenze
Film
Při představě života lidí v roce 1877 většině z nás vytanou na mysli...
Top
Recenze
Knihy
Ernestu Clineovi se před dvanácti lety podařil kousek, o němž sní...