Na minutku

Lughnasad 2022

Mezinárodní festival keltské kultury, Lughnasad 2022, Magazín KULT* Brno
Festival
16. ročník mezinárodního festivalu keltské kultury Lughnasad

V pořadí již 16. ročník mezinárodního festivalu keltské kultury Lughnasad, se bude konat v Zemi Keltů v Nasavrkách. Na programu jsou koncerty, zajímavé přednášky, ožije dokonce keltské oppidum, uvidíte a vyzkoušíte si tehdejší řemesla, tance a hry.

Festival se odehraje 29. – 30. července 2022 a celý se ponese na téma: Příběh mocného náčelníka kmene Bójů Biateca. Ten, po porážce v Galii římskými legiemi vedenými samotným Caesarem padl do zajetí, ze kterého se lze vykoupit jedině bojem v cizineckých legiích za mocný Řím.

Brány skanzenu se otevřou v pátek již v 10:00 a uzavřou se o sobotní noci. Páteční den přitom vyvrcholí starověkým kláním, které završí večerní koncerty kapel známých nejen u nás. Děti i dospělí se budou moci společně zapojit do her, které budou po oba dny probíhat. Nechybět bude ani pohádka či malování.

V sobotu se zájemci můžou navíc těšit na přednášky Východočeského muzea, bylinné léčitelství, skotské i irské tance, boje ve formacích či přehlídku zbrojí Keltů, Germánů a Římanů. Samozřejmostí jsou stánky s občerstvením. Přijďte s námi prožít druhou část příběhu „Cesta náčelníka Biateca“. Kompletní program a informace najdete na lughnasad.cz 

Toto zažijete jen v Nasavrkách v Zemi Keltů!