Článek

Líza Ďulínková se vrací do MdB

My Fair Lady, MDB, dokonalý muzikál, magazín Kult* Brno
Divadlo
Hudební komedie podle hry G. B. Shawa Pygmalion

„Dokonalý muzikál“ My Fair Lady, jak je dílo dvojice Frederick Loewe a Alan Jay Lerner označováno, vznikl podle hry G. B. Shawa Pygmalion a při svém uvedení způsobil rozruch neslýchaným šťavnatým zaklením – v brněnské verzi, která vstoupila do dějin českého divadla s přívlastkem „ze Zelňáku“ v roce 1999, zaznělo nezapomenutelné zvolání: „Hébni tó svó shniló řiťó!“

Režisér a autor úpravy Stanislav Moša totiž příběh přenesl do brněnského prostředí a místo londýnského nářečí cockney použil brněnský hantec. A dobové recenze, divácké ohlasy i úctyhodných 340 repríz potvrzují, že se tento tah zdařil na výbornou. Nyní se rozhodl k titulu vrátit znovu a nově. Děj dvojí pohádky, v níž se z neomalené špinavé holky stane opravdová dáma a výjimečná dívka obměkčí ztvrdlé sarkastické srdce nerudného sebestředného profesora, zůstává stejný. Obnovené nastudování známého příběhu ale přinese změny v novém obsazení i časovém zasazení do počátku 20. století. Můžete se těšit na přehlídku působivých dobových kostýmů Andrey Kučerové na velkolepé scéně Jaroslava Milfajta, jež tentokrát přivede Lízu Ďulínkovou (Dagmar Křížová nebo Eliška Skálová), profesora Hradského (Kristian Pekar nebo Petr Štěpán), plukovníka Špičku (Jan Mazák) a Bedřicha Škodu-Vrchovského (Jan Brožek nebo Rastislav Širila) do Brna roku 1912.

To vše v novém hudebním nastudování Karla Cóna a Tonyho Marka s patnáctičlenným orchestrem. Premiéra hudební komedie My Fair Lady (ze Zelňáku) proběhne 14. května 2022 v 19:00 na Hudební scéně MdB. Vstupenky jsou v prodeji v pokladnách v Lidické ulici 16 nebo online na www.mdb.cz.

– PR –

My Fair Lady, MDB, dokonalý muzikál, magazín Kult* Brno

Mohlo by vás zajímat

Recenze
Knihy
Zřejmě nejznámější román Jiřího Stránského, který se dočkal i výpravné...
Recenze
Knihy
Po prvotině Rozsudek smrti přichází autorka s novou detektivní dvojicí...
Recenze
Film
Ve filmu Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství se již potřetí...
Recenze
Knihy
Nehaste příznaky, pochopte příčiny. Heslo, které zde platí od začátku...