Na minutku

Konec iluzí v HaDivadle. 49. sezóna přinese 3 premiéry

Nová sezóna, HaDivadlo, Konec iluzí,  *Magazín KULT*
Divadlo
Nová sezóna v HaDivadle s podtitulem Konec iluzí přinese 3 premiéry

Brněnskou scénu Centra experimentálního divadla HaDivadlo čeká nová divadelní sezóna s podtitulem Konec iluzí. Tvůrci i herci se v ní budou zamýšlet, zda ve společnosti přichází éra konce iluzí a co můžeme dělat s iluzemi, jichž se vzdávat nechceme.

První premiéra proběhne 18. listopadu 2023. Půjde o hru v režii uměleckého šéfa Ivana Buraje Jenom konec světa, dramatu francouzského autora Jean-Luca Lagarce z roku 1990. Následuje autorská inscenace Queer Runner (labyrint citu / ráj mysli) s premiérou 1. března 2024. Stojí za ní filmový tvůrce a básník JQr, který pro HaDivadlo pravidelně připravuje video trailery. Poslední premiérou sezony bude hra Věřit v šelmy a připadne na 7. května 2024. Půjde o adaptaci současné prózy francouzské autorky Nastassje Martin. Režie se ujme slovenská režisérka Júlia Rázusová, která bude v Brně režírovat vůbec poprvé.

Celou nadcházející sezónu doplní doprovodný program v podobě dramaturgických úvodů a besed po představeních, tzv. diváckých ladění, speciálních workshopů nebo Senior kaváren. HaDivadlo nadále organizuje mezidivadelní Klub mladých diváků Brno a druhým rokem také divadelní kroužek pro mladé Divadelní třídu CED.

Prozkoumejte program na září i na říjen na jejich webových stránkách.

Divadla

Poštovská 8d, Brno

Další představení v místě

Divadlo
HaDivadlo
Divadlo
HaDivadlo
Divadlo
HaDivadlo
Divadlo
HaDivadlo