Na minutku

Kinopremiéry 14. dubna

Filmové premiéry v kinech, 15. týden, magazín KULT* Brno
Film
Seveřan má jediný cíl: Vlastnoručně zabít ty, kteří ho připravili o rodinu a šťastnou budoucnost.

Nejnovější filmové premiéry si užijí především diváci, kteří se v kině rádi smějí. Dojde ale i na snímku úplně jiného než komediálního ražení.

Nejvíce pozornosti k sobě zřejmě táhne celovečerní pokračování populárního krátkometrážního seriálu Vyšehrad, pojmenované prostě Vyšehrad: Fylm. Představitel fotbalisty s velkými potížemi se správnou životosprávou – a zdaleka nejen s ní – Jakub Štáfek svůj projekt řídil i z pozice režiséra, společně s Martinem Koppem. Milovníci černého humoru by neměli opomenout ani norský snímek Nic k smíchu. Bránici jsou připravení stimulovat také animovaní Zlouni a Amélie z Montmartru, romantická klasika, která se po více než dvaceti letech dočkala obnovené premiéry.

Mnohé slibuje také vikinský spektákl Seveřan. Za hvězdně obsazeným a údajně notně brutálním dobrodružstvím stojí jeden z nejsledovanějších mladých amerických filmařů Robert Eggers (Čarodějnice, Maják). Způsobu, jakým zachycovali v průběhu věků různí umělci téma Velikonoc, se pak věnuje dokument EOS: Velikonoce v umění.

Na co zajdete do svého oblíbeného kina vy?