Na minutku

Kinopremiéry 12. května

Divoch, filmové premiéry v kinech, 19. týden, Magazín KULT* Brno
Film
V zoufalé snaze překonat krizi středního věku Martin utekl ze společnosti, aby žil v lese.

Vypadá to, že převaha slunečných dnů je definitivně tady. V podobně příjemném duchu se nesou také filmové novinky.

Odlehčenou atmosféru nebo rovnou smích tentokrát slibují hned tři snímky. Neskromně pojmenovaný španělský Film roku s Antoniem Banderasem a Penélope Cruz, na chytlavé premise postavený dánský Divoch a další z řady českých romantických komedií Ženy a život. Smějete-li se rádi ve společnosti svých dětí, příležitost vám k tomu nabízí animované dobrodružství Ušák Chicky a Zlokřeček.

Připravit se na sezonu hudebních festivalů můžete u dvou dokumentárních filmů. This Much I Know to Be True se věnuje plodné spolupráci Nicka Cavea a Warrena Ellise, Pražský výběr – Symphony Bizzare převádí na plátna kin bombastický koncert kultovní české kapely z roku 2016.

Z úplně jiného ranku pak je hororový thriller Žhářka, nejnovější pokus Zaca Efrona vymanit se ze škatulky herce, na kterého se rádi dívají pouze puberťáci, respektive puberťačky. A jestliže jste z nějakého důvodu prošvihli premiéry z minulého týdne, nejen v multiplexech stále hrají třeba českou romantickou komedii Láska hory přenáší nebo marvelovského Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství.