Na minutku

Kingdom Come: Deliverance si hráči užijí už i v češtině

Kingdom Come: Deliverance, český dabing, PC verze, čeština do konzolí nebude, magazín KULT* Brno
Zábava

Když v roce 2018 dokončilo české Warhorse Studios vynikající RPG Kingdom Come: Deliverance, bylo mnoho zdejších hráčů zklamáno skutečností, že hra neobsahuje český dabing, pouze titulky. A to přesto, že se odehrává v Českých zemích kolem roku 1403 a snaží se s maximálním důrazem na dobovou přesnost zachytit období vlády krále Václava IV. a jeho střetu s uherským králem Zikmundem. 

Hned pro začátek musím říci, že hra své zvolené téma zpracovává výtečně a pokud jste ji ještě nehráli, můžu ji vřele doporučit. Vydání v roce 2018 se bohužel neobešlo bez celé řady bugů, ale dnešní patchi vyladěná verze s množstvím dalšího výborného obsahu, dodaného skrze DLC, ve svém žánru prakticky nemá konkurenci. 

O to radostněji byla hráči přijata zpráva, že skupina fanoušků s požehnáním Warhorse Studios pracuje na českém dabingu. Celá hra obsahuje kolem 20 hodin rozhovorů mezi postavami a tak je jasné, že nešlo o malý počin. Přesto se jim podařilo tento ambiciózní úkol dotáhnout do zdárného cíle. Český a spolu s ním ještě i japonský dabing je od 13. 2. 2023 k dispozici pro PC verze hry Kingdom Come: Deliverance. (Původní záměr autorů, zpřístupnit český dabing i pro konzolové verze, bohužel narazil na nepřekonatelné technické problémy.)

Kingdom Come: Deliverance získalo od svého vydání v roce 2018 už přes 30 videoherních ocenění a já se už nemůžu dočkat, až se opět vydám pěšky nebo na koni do Skalice a jejího okolí, abych ocenila práci nadšenců, kteří dokázali přinést český dabing do této fantastické hry. 

Kateřina Matulíková

<>