Na minutku

Keltské dožínky tradičně na hradě Veveří

lughnasad, hrad Veveří, keltská slavnost, Lugh, sklizeň, oslava, koncerty, festival, asonance, percival, velesar, dálach, barbar punk, ginevra, lucrezia borgia, wolfarian, cronica, magazín kult* brno
Festival
Pozvánka na brněnský keltský festival Lughnasad na hradě Veveří

Když klasy začnou zlátnout a sklánět se k zemi, v čase, kdy nastane první úplněk ve znamení Lva, přichází na řadu oslava a prosba k Matce Zemi, aby byla sklizeň co největší, tvrdých krup a neúnosného parna co možná nejméně, aby se škůdci vyhnuli plodinám a letní pozemní požáry zůstaly pouze v ohništích. Bůh Lugh pojímá za manželku Matku Zemi a je načase to pořádně oslavit. 

Keltský svátek žní – Lughnasad – je tady. Raduje se, veselí, druží, hraje, setkává se, tančí, zpívá, obsahuje pradávný obřad a mnoho dalšího. Hrad Veveří nabízí festival Lughnasad na svém repertoáru každoročně a nebudete o něj ochuzeni ani letos.

Letošní hudební scéna je vskutku pestrá: Asonance, Barbar Punk, Ginevra, Lucrecia Borgia, Obereg, Wolfarian a seznam účinkujících stále roste. Přijďte a radujte se spolu s ostatními, vždyť je tady úplněk a čas díků a radosti. 

<>