Recenze

Ještě více malování

Canvas: Zrcadlení je rozšíření pro malířskou hru Canvas, které obsahuje nové zrcadlené karty. 

Canvas: Zrcadlení, nové zrcadlené karty, zábava, magazín KULT* Brno
Zábava

Desková hra Canvas minulý rok nabídla originální možnost vytvářet rozmanité čarokrásné obrazy a zároveň příjemně potrápit mozkové závity jednoho až pěti hráčů. Nedávno vydavatelství Blackfire uvedlo na český trh její rozšíření nazvané Canvas: Zrcadlení. Pokud jste si oblíbili předchozí titul, Zrcadlení vám udělá nemenší radost.

 

Již design krabice, kterou můžete postavit či pověsit k té původní a vytvořit z nich krásný obraz, napovídá, že si autoři Canvasu dali záležet. Zrcadlení přináší mnoho nových průhledných karet s částmi maleb i karet pozadí, herní desku dávající o něco více možností než původní pláténko, další bodovací karty umožňující ještě větší variabilitu her a několik osvěžujících mechanik. Na první pohled jsou nejvýraznější změnou umělecké karty, tentokrát v zrcadlovém provedení. Znamená to, že jsou oboustranné, a ačkoliv mají jejich malby stejný tvar, vypadají z každé strany jinak. Stejně tak se změní pozice ikon na nich, jež se snažíte co nejlépe zkombinovat, aby váš obraz dostál kritériím konkrétní hry. Tato možnost může být ve vaší tvorbě klíčová, a tak po smíchání s původními kartami fungují ty zrcadlové jako jejich tvárnější a často žádanější varianta.

Také čtěte
Canvas je hra, ve které se hráči ujímají role malířů soutěžících ve výtvarné soutěži.

V původní recenzi jsem si povzdechl, že často vytvoříte natolik krásná díla, že je škoda brát je pouze jako prostředek k vítězným bodům. I na to v Zrcadlení jeho tvůrci mysleli a dávají hráčům možnost hodnotit estetické kvality svých výtvorů. Asi vás nepřekvapí, že je to zajímavější než prosté počítání bodíků. Zrcadlení přidává dostatek nových možností i krásných prvků, aby nebylo jen vějičkou na peníze. Dokonce herní zážitek natolik umocňuje, že pokud neznáte původní hru, ale takový koncept se vám líbí, doporučil bych vám klidně rovnou koupit původní Canvas i s rozšířením. Hráče estéty potěší a užijí si jej i ti mladší, kteří možná budou raději vytvářet nápadité ilustrace, než zuřivě hledat co nejvýdělečnější kombinace.

Hodnocení: 81 %

Canvas: Zrcadlení
Blackfire CZ

Obsah:
30 průhledných karet
1 skládací herní plátno
16 zlatých stužek
10 žetonů malířských palet
18 karet
18 obalů na karty
1 pravidla

KULT Máš předplaceno?

Máte předplaceno?

Další číslo vám neunikne – KULT* vám doneseme až pod nos.
A k tomu navíc volné vstupenky, extra bonusy a další rozmazlování našich podporovatelů. 

Mohlo by vás zajímat

Top
Recenze
Zábava
Pokud jste hráli Star Wars Jedi: Fallen Order, nemusím pravděpodobně...
Recenze
Divadlo
Pozor, ať vám nevypadnou oči z důlků, protože se konverzační komedie...
Recenze
Divadlo
Nevídaný skandál! Režisér Jan Hřebejk a herec Jaroslav Dušek se podílí...
Recenze
Divadlo
Pod pseudonymem Anatol na přelomu 19. a 20. století vystupoval...