Článek

Jak se psychicky připravit na festival?

Jak se psychicky připravit na festival, magazín Kult* Brno
Festival
Photo: László Mudra

Léto je obdobím pohody, užívání si sluníčka a času stráveného s přáteli. A jak lépe si užít letní radovánky než na festivalu? Ovšem i tyto příjemné chvilky mají svá úskalí. Strávit několik hodin v kuse na přímém slunci ve společnosti stovek lidí opojených alkoholem a vlnících se v rytmu hudby bývá náročné pro tělo i mysl. Proto pro vás máme tipy, jak se na festival připravit, abyste vše psychicky zvládli.

Festivalová sezona začíná už v květnu a táhne se skoro až do října. Za tu dobu můžete navštívit nepřeberné množství akcí s různorodou tematikou. Doba trvání festivalu bývá různá, ve většině případů záleží na programu. Na některých si dokonce můžete počet strávených dní navolit dopředu podle vlastních preferencí a podle toho si koupit vstupenky online. Budete díky tomu klidnější a vyhnete se dlouhému čekání u pokladny. Navíc ušetříte a lépe zhodnotíte, jaké věci si s sebou přibalit, a co je naopak zbytečnost. Pocitu psychického i fyzického komfortu napomůžou sluneční brýle, které vás ochrání před září slunečních paprsků i reflektorů. Jestliže se chcete vyhnout úpalu a úžehu, nezapomeňte si s  sebou přibalit pokrývku hlavy. Deštník s  pláštěnkou přispějí k pohodlí za deště. Na vícedenní festivaly si nachystejte různé vrstvy oblečení, které lze měnit nebo navrstvit podle počasí.

Také čtěte
Putovní festival HRADYCZ 2022, Magazín KULT* Brno
A oznamuje kompletní program pro osm zastávek, v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski. Letos v...

Pokud trpíte migrénami, nezapomeňte si povinnou lékárničku. Ani pilulky proti bolesti hlavy, průjmu či obvazy by v příručním batohu rozhodně neměly chybět. Konzumace alkoholu k festivalům tak trochu patří, přesto dbejte na pravidelný přísun i nealkoholických tekutin, umývejte si častěji ruce a zařaďte do jídelníčku i zeleninu s ovocem, ať se vyhnete zažívacím obtížím. Připravte se, že na rozloze, kde se akce pořádá, může být v jeden moment skutečně mnoho lidí. Dlouhodobý tělesný kontakt s  neznámými osobami může být proti srsti nejen introvertům. Na festivalu potkáváte různé typy osobností, takže rvačky, pokřiky nebo jiné formy konfliktů tu nejsou výjimkou. Lidé slabší povahy by měli počítat s  tím, že hluk úplně neztichne ani v noci, kdy spousta letních akcí teprve ožívá.

Můžete se setkat s tím, že někteří návštěvníci to přeženou s alkoholem, případně budou pod vlivem jiných drog, proto dávejte pozor na sebe i na všechny své věci. Vyhnete se tak velmi nepříjemným zážitkům. Pro příjemně strávené chvíle na letních festivalech je ale ze všeho nejdůležitější vypustit všechny starosti každodenního života. Čas strávený v  přítomnosti přátel a uším lahodící hudby je přesně to, co dělá festivaly tak atraktivními událostmi.

Putovní festival HRADYCZ 2022, Magazín KULT* Brno
Jak se psychicky připravit na festival, magazín Kult* Brno
<>

Mohlo by vás zajímat

Top
Rozhovor
Film
Oba studovali JAMU, oba patří mezi nejoblíbenější české herce. A oba...
Recenze
Knihy
Literární série Zaklínač Andrzeje Sapkowského byla několik desítek let...
Top
Recenze
Film
Historické drama Jeanne du Barry – Králova milenka představuje...
Recenze
Knihy
Ondřej Veselý je organizátorem dobročinné sbírky s názvem Vánoční...